Wybierz więcej niż światło - jak dobrać najlepszą lampkę dla dziecka

2016-03-31 12:42 Materiał sponsorowany

Lampka dla dzieci to ważny element wyposażenia pokoju niemowlaka. Nie tylko jest źródłem światła, ale i pełni inne zadania. Sprawdź, jaką wybrać lampkę dla dzieci. Lampka Magic Night to idealny pomysł na prezent dla młodej mamy.

Lampka dla dzieci
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Lampka dla dzieci nie powinna emitować zbyt ostrego światła.

Spis treści

  1. Lampka dla dzieci: delikatne oświetlenie
  2. Lampka dla dzieci: oszczędność
  3. Lampka dla dzieci Magic Music: postaw na nowe technologie
  4. Lampki dla dzieci: wygląd ma znaczenie
nilsen 1
Autor: materiał archiwalny
nilsen 2
Autor: materiał archiwalny
Lampka na dla dzieci Magic Night
Autor: materiał archiwalny

Wybór lampki dla dzieci jest jednym z tych, które muszą podjąć rodzice zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych pociech. Przeczytajcie, co wziąć pod uwagę, by zakupiona lampka dla dzieci służyła całej rodzinie przez długi czas. Jakie oświetlenie powinno znaleźć się w pokoju niemowlaka, jaką wybrać lampkę od oświetlenie strefy zabawy, odpoczynku, czy nauki w pokoju dziecka.

Lampka dla dzieci: delikatne oświetlenie

Często dzieci, a i niektórzy dorośli, boją się spać przy zgaszonym świetle. W ciemności czujemy się mniej bezpiecznie, nic więc dziwnego, że najmłodsi zaczynają się obawiać czających się pod łóżkiem czy w szafie potworów. Z drugiej strony, ostre światło padające z głównej lampy w pomieszczeniu działa na dziecko rozpraszająco, przeszkadza mu, nie pozwalając zasnąć. Dlatego wybierając lampkę dla dzieci warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy emituje delikatne, przyjemne światło. Taka możliwość przyda się także młodym mamom, karmiącym niemowlęta. Tak działa m.in. lampka Magic Night firmy Nilsen, nadająca się zarówno do pokoju dziecka, jak i jego rodziców. Dzięki zmieniającej się podstawie pozwala na dopasowanie się do nastroju i wnętrza. Lampka Magic Music to wyjątkowa nowość, ponieważ jest lampką aż 3 w 1, czyli działa jak:

  • lampka nocna - dzięki płynnej zmianie kolorów światła w podstawie,
  • tradycyjna lampka biurkowa z bardzo dobrą jakością światła,
  • lampka mogąca pełnić funkcję odtwarzacza audiobooków oraz odtwarzania muzyki

Lampka dla dzieci: oszczędność

Choć ta funkcja lampki dla dzieci jest im raczej obojętna, ma ogromne znaczenie dla ich rodziców - chodzi bowiem o finanse. Aby skutecznie zmniejszyć rachunki za prąd, warto zainwestować w lampki z energooszczędnymi diodami LED. Pozwalają one oszczędzić do 80 procent zużycie energii elektrycznej. Co więcej, diody LED wyróżniają się większą żywotnością i mniejszą awaryjnością niż tradycyjne żarówki. Są również ekologiczne - nie zawierają rtęci ani żadnych innych szkodzących środowisku komponentów. Co ważne dla rodziców najmłodszych pociech, lampki dla dzieciz diodą LED nagrzewają się wolniej niż ich starsze odpowiedniki.

Lampka dla dzieci Magic Music: postaw na nowe technologie

Lampka dla dzieci z wbudowanym głośnikiem i kompatybilna z Bluetooth? Dlaczego nie! Takie funkcje pozwalają cieszyć się ulubioną muzyką lub przenieść w zaczarowany świat bajek, kiedy rodzic ze względu na ilość obowiązków akurat nie ma czasu ich czytać. Przydadna w przypadku tego typu produktów jest także możliwość zmiany barwy światła. Taka lampka może towarzyszyć dziecku od najmłodszych lat, kiedy boi się nocnych potworów, aż po moment, kiedy będzie szukało wyposażenia do swojego nowoczesnego, designerskiego biurka uczniowskiego. Wszystkie te kryteria spełnia lampka dla dzieci Magic Music. Lampki z tej serii posiadają dotykowy pasek sterujący, który pozwala na ręczny wybór koloru świecenia podstawy spośród szerokiej palety barw oraz automatyczną, płynną zmianę kolorów po uprzednim 3-sekundowym naciśnięciu. Lampki mają bezpieczną, elastyczną konstrukcję, więc są bezpieczne również dla starszych dzieci.

Lampki dla dzieci: wygląd ma znaczenie

Wygląd lampki dla dzieci to czynnik, na który zwracają uwagę rodzice, kompletując umeblowanie dziecięcego pokoju i same pociechy, gdy już trochę podrosną i zacznie mieć dla nich znaczenie, jakie przedmioty je otaczają. Lampka dla dziecka powinna przede wszystkim pasować do reszty wystroju pomieszczenia, u najmłodszych dzieci najlepiej sprawdzą się jasne - stonowane, pastelowe - kolory. Starsze pociechy będą raczej wolały lampki w pełnej mocy kolorów.

Partnerzy