Zasłony do pokoju dziecięcego: jakie zasłony kupić? Tkaniny na zasłony do pokoju dziecięcego [11 propozycji]

2015-09-17 16:22

Zasłony do pokoju dziecięcego to ważny element wystroju, bo pełnią nie tylko funkcje estetyczne, ale też będą chronić dziecko przed promieniami słonecznymi podczas zabawy czy snu i dodadzą pomieszczeniu uroku! Jakie zasłony do pokoju dziecięcego wybrać? Na jakie tkaniny zwrócić uwagę? Czy zasłony do pokoju chłopca muszą być inne niż zasłony do pokoju dziewczynki?

Spis treści

  1. Wybór tkaniny na zasłony do pokoju dziecka
  2. Jaką tapetę wybrać do pokoju dziecięcego?
  3. Zasłony do pokoju dziecięcego: co jeszcze wziąć pod uwagę?
  4. Zasłony do pokoju dziecięcego: gdzie kupić?

Wybór tkaniny na zasłony do pokoju dziecka

Zasłony do pokoju dziecięcego mogą być z bardzo różnych tkanin - wybór na rynku jest bardzo bogaty. Najlepszymi są te pochodzenia naturalnego, takie jak np. len czy bawełna. Lniane zasłony nie elektryzują się i są antyalergiczne. Są lekkie i przewiewne, ale niestety nie najtańsze. Jeżeli potrzebujesz zasłon do pokju dziecięcego, które nie będą przepuszczały światła, wybierz te zrobione z tafty, do której wyrobu potrzebny jest jedwab. One są sztywne i nie przepuszczają światła. Charakterystycznie szeleszczą przy dotyku.

Czytaj także: Pokój dziecięcy – dekoracje okien. Jak udekorować okno w pokoju dziecka?

Jaką tapetę wybrać do pokoju dziecięcego?

Zasłony do pokoju dziecięcego: co jeszcze wziąć pod uwagę?

Wybierając zasłony do pokoju dziecięcego, weź pod uwagę kolor mebli i ścian, znajdujących się w pokoju. Jeżeli dziecko jest starsze i ma już swoją ulubioną postać z bajek, możesz sprawić mu dodatkową przyjemność i kupić zasłonki z jego ulubionym bohaterem. Odpowiednią długością jest taka do parapetu - stanowi zabezpieczenie przed dzieckiem, które może podczas zabawy pociągnąć za tkaninę i zrzucić na siebie karnisz.

Czytaj także: Jak udekorować pokój dziecka

Zasłony do pokoju dziecięcego: gdzie kupić?

Zasłony do pokoju dziecięgo możesz kupić w każdym sklepie meblowym. W sieciówkach jest bardzo duży wybór wszelkich wzorów i modeli. Jeżeli jednak wolisz przeznaczyć na ten zakup mniejszą sumę pieniędzy oraz wiesz dokładnie, jaki mają mieć wymiar twoje zasłonki, możesz zamówić je przez internet. Niektóre firmy proponują już gotowe wzory, a w innych możesz sama wybrać krój, długość oraz kolor zasłonek.

Czytaj także: Pokój ucznia: jak go urządzić?