Co zrobić, aby „drzewko szczęścia” kwitło i przyciągało bogactwo? Stosuj tę domową miksturę

2024-01-30 10:32

Według wierzeń przynosi do domu szczęście i dobrobyt finansowy. Ma charakterystyczne, okrągłe i grube liście, które swoim kształtem przypominają monety. Dlatego uważa się, że jest talizmanem przyciągającym bogactwo. Grubosz nie wymaga wiele, ale wiemy, co zrobić, aby bujnie rósł.

Co zrobić, aby „drzewko szczęścia” kwitło i przyciągało bogactwo? Stosuj tę domową miksturę
Autor: Getty Images Co zrobić, aby „drzewko szczęścia” kwitło i przyciągało bogactwo?

Czy 'drzewko szczęścia' przynosi szczęście?

Odkryj sekrety grubosza, znanego jako drzewko szczęścia, które nie tylko dodaje uroku każdemu wnętrzu, ale i według popularnych wierzeń, może przynieść do domu szczęście oraz dobrobyt. W tym artykule przybliżymy ci, jak łatwo i efektywnie dbać o tę niezwykłą roślinę doniczkową, aby cieszyć się jej pięknem i potencjalnymi dobrodziejstwami każdego dnia. 

Według przesądów, by aktywować drzewko szczęścia, wystarczy w noc po nowiu podlać roślinę, po czym kolejno wybrać 3, 7 lub 8 drobnych monet i włożyć je do ziemi grubosza. Następnie wypowiedzieć formułkę: "Drzewko szczęścia niech się darzy i bogactwem mnie obdarzy".

Kąpiel niemowlęcia - o czym warto pamiętać? M jak mama

Egzotyczna roślina o prostych wymaganiach

Grubosz, będący sukulentem z Afryki Południowej, w naturalnym środowisku osiąga nawet dwie metry wysokości. W warunkach domowych zwykle dorasta do jednego metra. Roślina ta wyróżnia się grubym pniem i charakterystycznymi, mięsistymi liśćmi. Jest łatwa w pielęgnacji i może być formowana według upodobań, dostępne są także jej kolorowe odmiany, takie jak Californian Red Tip czy Hummel’s Sunset.

Jak dbać o grubosza w domu?

Grubosz najlepiej rośnie w jasnym, słonecznym miejscu, z dala od niskich temperatur (poniżej 10°C). Częstotliwość podlewania zależy od temperatury w pomieszczeniu – przy niższych temperaturach roślina wymaga rzadszego nawadniania. Regularne nawożenie co cztery tygodnie od wiosny do jesieni przyczyni się do zdrowego wzrostu i błyszczących liści. Alternatywnie, można stosować domowe metody, takie jak podsypywanie wysuszonymi fusami kawowymi.

Formowanie i przycinanie – tworzymy własne drzewko szczęścia

Grubosz rośnie wolno, co oznacza, że rzadko wymaga przycinania. Można go jednak formować, nadając mu pożądany kształt, na przykład przypominający drzewko bonsai. Co kilka lat warto przesadzić roślinę do większej doniczki, szczególnie gdy korzenie zaczną wychodzić poza obecną doniczkę.

Kiedy kwitnie grubosz?

Kwitnienie grubosza jest zjawiskiem rzadkim. Gdy roślina wypuszcza swoje małe, białe kwiaty, jest to uważane za szczególnie dobry znak, symbolizujący nadchodzące szczęście i powodzenie finansowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza