Domowy sposób na zatkany zlew. Wystarczą dwa składniki prosto z kuchni

2024-01-04 15:11

Zatkany zlew w łazience lub w kuchni to zwykle nagły problem. Nie zawsze wtedy pod ręką mamy sodę kaustyczną czy inny środek do udrożnienia odpływu. Z pomocą w takich momentach przychodzą dwa składniki, które większość z nas ma zawsze pod ręką w kuchni.

Domowy sposób na zatkany zlew. Wystarczą dwa składniki prosto z kuchni
Autor: Getty images Domowy sposób na zatkany zlew. Wystarczą dwa składniki prosto z kuchni

Soda i ocet pozwolą w łatwy sposób odetkać zatkany zlew. Ten domowy patent nie wymaga użycia siły i co niezwykle istotne jest niezwykle bezpieczny dla wszystkich domowników. Każdy rodzic, który udrażnia rury tradycyjnym „Kretem”, boi się bowiem, by środek ten nie dostał się w niepowołane ręce jego dzieci. Przy udrażnianiu zlewu sodą i octem nie ma już takiego zagrożenia.

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

Soda i ocet na zatkany zlew w kuchni i łazience

Choć soda i ocet w połączeniu nie zawsze się sprawdzi. W przypadku zatkanego zlewu okazuje się, że mają zbawienne działanie. Taki duet potrafi w szybki, prosty i co najważniejsze skuteczny sposób pozbyć się problemu. Jak ich użyć?

  1. Wsyp do odpływu pół szklanki sody, następnie wlej ćwierć szklanki octu spirytusowego. Pozostaw na 5 minut.
  2. Następnie ponownie wlej do odpływu ćwierć szklanki octu. Tym jednak razem zakryj zlew korkiem i poczekaj 30 minut.
  3. Na koniec wlej do odpływu litr wrzącej wody.

Jeśli przeszkadza nam zapach po całym zabiegu, możemy wlać do odpływu świeżo wyciśnięty sok z jednej cytryny lub pomarańczy. Dobrym patentem jest także kilka kropelek olejku eterycznego – lawendowy, cytrynowy, pomarańczowy czy miętowy – doskonale sprawdzą się w tej roli.

Woda nie zobaczysz już w zlewie, a w łazience pięknie będzie pachniało.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza