Skuteczny i prosty trik pomoże ci utrzymać brodzik w czystości. Rób to regularnie

2023-12-01 15:41

Często wydajemy sporo pieniędzy na drogie produkty czyszczące, które pełne są silnych substancji chemicznych. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że w naszej kuchni lub łazience znajdują się składniki, z których można stworzyć skuteczny płyn do sprzątania, który nie tylko oszczędza nasz portfel, ale także nasze zdrowie.

Skuteczny i prosty trik pomoże ci utrzymać brodzik w czystości. Rób to regularnie
Autor: Getty Image Skuteczny i prosty trik pomoże ci utrzymać brodzik w czystości. Rób to regularnie

Jednym z takich prostych trików jest domowy płyn czyszczący, który może pomóc w błyskawicznym pozbyciu się brudu i osadu z brodzika oraz kabiny prysznicowej. Pomysł na ten ekonomiczny i skuteczny środek do sprzątania został zaprezentowany przez użytkowniczkę TikToka z profilu @jillcomesclean, która dzieli się na swoim profilu pomysłami na skuteczne metody czyszczenia.

Kąpiel niemowlęcia - o czym warto pamiętać? M jak mama

Jak skutecznie umyć brodzik?

Aby przygotować ten doskonały detergent, potrzebujesz zaledwie trzech składników: wody, spirytusu i opcjonalnie ulubionego olejku eterycznego dla pięknego zapachu. Wystarczy zmieszać szklankę wody z połową szklanki spirytusu, a następnie dodać kilka kropli olejku eterycznego, jeśli masz ochotę. Gotowy płyn możesz przelewać do butelki z atomizerem i używać na bieżąco.

Ten domowy płyn do sprzątania okazuje się być bardzo efektywny w usuwaniu osadu z kamienia, resztek kosmetyków i innych zabrudzeń z brodzika i kabiny prysznicowej. Wystarczy spryskać czyszczoną powierzchnię, a następnie przetrzeć ją gąbeczką. Efektywność tego rozwiązania pozwoli osiągnąć pożądane rezultaty w zaledwie kilka chwil.

Domowy płyn do mycia brodzika i kabiny prysznicowej

Jeśli wolisz alternatywny sposób czyszczenia, możesz również wypróbować mieszankę składającą się ze szklanki ciepłej wody, dwóch łyżek kwasku cytrynowego i kilku kropli płynu do mycia naczyń. Taki detergent również doskonale radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń z brodzika i kabiny prysznicowej. Po prostu spryskaj czyszczoną powierzchnię, poczekaj chwilę, a następnie przetrzyj ją ściereczką z mikrofibry.

Pamiętaj, że przed użyciem jakiejkolwiek mikstury, zwłaszcza na widocznych powierzchniach, zawsze przetestuj ją na małym, niewidocznym fragmencie, aby upewnić się, że nie spowoduje uszkodzeń ani przebarwień. Warto również dobrze wietrzyć łazienkę podczas czyszczenia, szczególnie gdy używasz produktów z zapachem octu czy amoniaku a w domu przebywają dzieci.

Samodzielne przygotowanie płynu do sprzątania łazienki może okazać się zarówno ekonomiczne, jak i skuteczne. Dzięki tym prostym trikom możesz cieszyć się czystą łazienką bez konieczności sięgania po drogie detergenty ze sklepu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza