Ten kosmetyk poradzi sobie z uporczywym brudem. Na pewno masz go w łazience

2023-11-13 12:53

Nie tylko skutecznie czyści, lecz także ułatwi dziecku spokojny sen... Oto kosmetyk o wszechstronnym działaniu, które doceni każda zabiegana mama.

Ten kosmetyk poradzi sobie z uporczywym brudem. Na pewno masz go w łazience
Autor: Getty Images Ten kosmetyk poradzi sobie z uporczywym brudem. Na pewno masz go w łazience

Soda, sól, ocet i cytryna to najpopularniejsze domowe środki czyszczące. Jeśli skończyły ci się preparaty do mycia luster, umywalki czy wc, sprawdzi się kosmetyk, który na pewno jest w twojej łazience.

Jeśli masz małe dzieci, dbanie o czystość i higienę w domu jest jeszcze ważniejsze niż wtedy, gdy prowadziłaś życie singielki. Mamy raczkujących bobasów doskonale wiedzą, że wprawne rączki dziecka znajdą każdy brud i błyskawicznie trafią z nim do buzi. O czystość trzeba dbać także w łazience, gdzie bakterii jest całe mnóstwo.

Jeśli jesteś zabieganą mamą, docenisz ten trik. Możesz zapomnieć o uzupełnieniu szafki ze środkami czystości, za to zawsze możesz liczyć na skuteczny środek do czyszczenia prosto z łazienkowej półki. Swojej lub... partnera. Oto kosmetyk, który radzi sobie z uporczywym brudem. Ma naprawdę wszechstronne działanie!

Porządek w pokoju – jak nauczyć dziecko sprzątania po sobie?

Pianka do golenia wyczyści i odświeży wc

Czyszczenie muszli klozetowej chyba nie należy do ulubionych czynności, za to jest konieczne. tylko co zrobić, jeśli brudna jest już sama szczotka do wc? Instagramowy sposób na czyszczenie szczotki i sedesu to spryskanie ich pianką do golenia.

Pianką do golenia trzeba obficie spryskać powierzchnię szczotki do wc, a następnie dokładnie umyć muszlę klozetową w środku. Pianka do golenia łatwo się spłukuje, wystarczy kilka razy zanurzyć szczotkę w wodzie zbierającej się w sedesie, a następnie użyć spłuczki.

Zobacz też: Mieszam z ciepłą wodą i spryskuję kabinę prysznicową. Mam spokój nawet na 2 tygodnie

Pianka do golenia na skrzypiące zawiasy

Jeśli jesteś mamą maluszka, który budzi się na każdy najcichszy dźwięk, o spokojnym śnie możesz zapomnieć, kiedy drzwi do pokoju dziecka głośno skrzypią. Nie zawsze mamy w domu środek, który rozwiązuje ten problem.

Spróbuj użyć pianki do golenia. Wystarczy nanieść jej niewielką ilość na metalowe zawiasy. Kosmetyk świetnie radzi sobie ze skrzypieniem.

W czym jeszcze pomoże pianka do golenia?

Nie jest to jedyne zastosowanie pianki do golenia podczas domowych porządków. Znawcy tematu podpowiadają, że pianka do golenia:

  • wyczyści lustro i zapobiegnie jego parowaniu (ważne w łazience!),
  • zmiękczy brud zebrany na szczotce do włosów,
  • czyści białe framugi okien,
  • pomoże pozbyć się plam z podkładu,
  • wyczyści mleczne szyby w drzwiach wewnętrznych.

Pianka do golenia przyda się także podczas domowego farbowania włosów. Naniesiona na skórę zapobiega jej ubrudzeniu.

Mamy docenią skuteczność tego kosmetyku także wtedy, gdy okaże się, że dziecko wraca ze szkoły z plamami od atramentu z długopisu. Zaplamione ubranie należy spryskać pianką do golenia, a później potrzeć ciepłą wodą z mydłem. Następnie uprać tak jak zwykle.

Zobacz też: Przyspiesza sprzątanie i nie zostawia smug. To absolutny hit przy myciu okien

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza