Akcesoria do samochodu dla dzieci: wybieramy najbardziej przydatne

2021-05-12 10:02

Akcesoria do samochodu dla dzieci mają za zadanie zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo. Warto jednak zwrócić uwagę na gadżety, które zapewnią również rozrywkę najmłodszym podczas długiej, nużącej podróży.

akcesoria do samochodu dla dzieci
Autor: Getty Images dziecko w podróży

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem w którym podróżuje dziecko, to podstawa. Fotelik powinien być odpowiednio dostosowany do wzrostu i wagi pociechy. Na rynku możemy spotkać wiele przydatnych gadżetów, które sprawią, że podróż najmłodszym minie szybko i w miłej atmosferze. Jakie akcesoria do samochodu dla dzieci warto kupić?

Spis treści

 1. Akcesoria do samochodu dla dzieci: jakie spełniają funkcje?
 2. Akcesoria do samochodu dla dzieci: jakie warto wybrać?
 3. Akcesoria do samochodu dla dzieci: wybieramy najciekawsze

Akcesoria do samochodu dla dzieci: jakie spełniają funkcje?

Akcesoria do samochodu dla dzieci mogą pełnić wiele funkcji. Czym można umilić i usprawnić dziecku i sobie podróż?

 • Organizery - zorganizowanie przestrzeni wokół fotelika jest bardzo istotne nie tylko w kwestii komfortu, ale też, dla bezpieczeństwa. Ciągłe odwracanie się do dziecka podczas jazdy, by coś mu podać stwarza spore ryzyko. Kiedy wybieracie się w daleką trasę, pojemniki na suche przekąski oraz picie okażą się niezbędne. Muszą być jednak dostosowane do warunków panujących w samochodzie. 
 • Akcesoria usprawiające podróż - osłonki przeciwłosneczne, pozwalające na spokojny odpoczynek, uchwyty na picie, czy lusterka do obserwacji dziecka, z pewnością ułatwią podróżowanie z maluchem. 
 • Gadżety do zabawy i rozrywki w trakcie jazdy - priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo dzieci, dobrze będzie wybrać akcesoria dedykowane właśnie do jazdy, które w wypadku gwałtowniejszego hamowania, nie stworzą ryzyka dla dziecka. Warto ich poszukać, aby podróż samochodem nie była dla dziecka koszmarem tylko świetną zabawą. 

Czytaj również: Naklejki na samochód zwiększają BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DZIECKA!

Chcesz wiedzieć, co warto kupić dla dziecka, jakie produkty są wartościowe i godne zaufania? Zajrzyj na nasz fanpage M jak mama Zakupy

Akcesoria do samochodu dla dzieci: jakie warto wybrać?

Skoro już wiemy, co będzie dziecku potrzebne podczas drogi, to jakich konkretnie gadżetów szukać? Jakie by one nie były, najważniejsze będzie bezpieczeństwo w drodze.  Elementy powinny być porządnie zabezpieczone i przytwierdzone do fotelika, czy przedniego fotela rodzica, nic, zwłaszcza z ciężkich, czy ostrych rzeczy nie powinno leżeć luzem.

Jakie konkretne akcesoria do samochodu dla dzieci się przydadzą?

 • Lusterko do obserwowania z fotela kierowcy - to ciekawy gadżet, dzięki któremu obserwacja dziecka nie będzie tak mocno dekoncentrować kierowcy.
 • Osłonka przeciwsłoneczna - można wybrać tradycyjną, lub w formie rolety, którą można odsłonić wieczorem lub w pochmurny dzień.
 • Organizer na tył przedniego fotela - w nim dziecko może trzymać ulubione przekąski, czy zabawki umilające podróż.
 • Akcesoria do przechowywania jedzenia - uchwyt do fotelika na bidon, czy pojemniki na jedzenie są konieczne, zwłaszcza przy dłuższych trasach.
 • Uchwyt na tablet - nie ma dziecka, które nie lubi oglądać bajek, czy piosenek dla dzieci z teledyskami. Taki gadżet z pewnością umili podróż, a pytanie "daleko jeszcze?" usłyszymy dużo rzadziej. 
 • Zabawki podróżne - producenci wymyślili sporo zabawek, przeznaczonych typowo do jazdy samochodem. Magnesowe puzzle, Kolorowanki z flamastrami na specjalnych uchwytach - jest w czym wybierać. Takie zabawki z pewnością ucieszą malucha i nie będzie trzeba non stop zatrzymywać się, by podać mu rzecz, która spadła.

>> Zobacz również: Przekąski DO SAMOCHODU dla dziecka. Jakie jedzenie zabrać ze sobą w podróż? >>

Akcesoria do samochodu dla dzieci: wybieramy najciekawsze

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza