Fotel hamakowy dla dziecka: jaki warto wybrać? [GALERIA]

2016-01-27 10:39

Fotel hamakowy jest bardzo popularnym, wręcz niezbędnym, elementem wyposażenia pokoju dziecka w wielu krajach europejskich. Moda ta wchodzi powoli również do Polski i coraz więcej rodziców umieszcza fotele hamakowe w swoich domach. Sprawdź, jaki model fotela hamakowego będzie odpowiedni dla twojego dziecka.

Spis treści

  1. Fotel hamakowy: jakie ma zalety?
  2. Fotel hamakowy: co wziąć pod uwagę podczas wyboru?
  3. Fotel hamakowy: gdzie można go kupić?

Fotel hamakowy składa się z bardzo wytrzymałego materiału, szczebelka, na którym jest zawieszony oraz haków, za pomocą których przywieszamy go do sufitu. Wbew pozorom, to bardzo bezpieczne miejsce, ponieważ skonstruowane jest tak, że dziecko nie ma prawa wypaść, przechylając się na wszystkie strony. W pokoju dziecka fotel hamakowy stanowi oazę spokoju i relaksu dla każdej pociechy.

>> Czytaj także: Pokój braci: jak urządzić pokój dziecka i nastolatka?

Fotel hamakowy: jakie ma zalety?

Fotel hamakowy wpływa przede wszystkim na rozwój fizyczny, ale także psychiczny dziecka. Może służyć do odpoczynku w pokoju lub w ogrodzie. Niestraszne są mu żadne warunki atmosferyczne, ponieważ większość modeli jest odporna na deszcz oraz słońce. Taki fotel jest też świetnym spobosem na urozmicenie ćwiczeń i wszelkiej aktywności fizycznej. Dzieci bardzo lubią spędzać w nim czas. Dzięki powolnym, gładkim ruchom relaksują się i nabierają energii na kolejny dzień wrażeń oraz niezapomnianych przygód. Główną zaletą jest również fakt, że fotele hamakowe są dużo mniejsze od zwykłych hamaków, a co za tym idzie, zajmują mniej miejsca.

>> Fotel do karmienia piersią: niezbędny mebel czy zbędny gadżet? [PRZEGLĄD]

Fotel hamakowy: co wziąć pod uwagę podczas wyboru?

Przy wyborze odpowiedniego dla dziecka fotela hamakowego zwróć uwagę na wytrzymałość tkaniny oraz haka do zawieszania. Jego rozmiar musi być dobrany do wzrostu i masy ciała dziecka. Najlepiej jeśli podczas zakupów zabierzesz dziecko ze sobą, a sprzedawca pomoże wybrać odpowiedni model. Jeżli zależy ci na odpowiednim designie, możesz dobrać kolor materiału do barw panujących w pokoju.

>> Jak wybrać fotelik samochodowy?

Fotel hamakowy: gdzie można go kupić?

Fotele hamakowe możesz kupić w różnych sklepach meblowych, które posiadają szeroką ofertę sprzętów do pokoju dziecka. Jeśli tam ich nie znajdziesz, poszukaj na dziale ogrodowym lub spytaj sprzedawcy, czy dysponują takim towarem. Sprawdź również aukcje internetowe. Tam dużo szybciej znajdziesz odpowiedni model dla swojej pociechy, a także otrzymasz produkt prosto do domu.

>> Jakie zasłony kupić do pokoju dziecięcego?