Fotelik dla dziecka – homologacja i testy bezpieczeństwa

2013-04-09 14:41

Przy wyborze fotelika samochodowego powinniśmy się kierować kilkoma ważnymi parametrami, między innymi homologacją i testami bezpieczeństwa. Ale czy faktycznie każdy fotelik samochodowy mający homologację można uważać za bezpieczny?

fotelik dla dziecka homologacja i testy bezpieczenstwa
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Fotelik samochodowy - testy bezpieczeństwa
  2. Fotelik samochodowy - co mówi homologacja
  3. Wakacje z dzieckiem - podróż samochodem

Fotelik samochodowy - testy bezpieczeństwa

Istotną wskazówkę do wyboru fotelika samochodowego stanowią wyniki testów bezpieczeństwa. Jednak sprawdzianom nie są poddawane wszystkie produkty, gdyż niektórych producentów po prostu nie stać na tego typu działania. Pozostaje więc pytanie, na które oczywiście trudno  odpowiedzieć w pełni wiarygodnie – czy taki fotelik otrzymałby maksymalną piątkę, czy najgorszą jedynkę (standardowo za bezpieczne uznaje się produkty z notą co najmniej cztery)? Uzyskanie wysokiej noty bezpieczeństwa to nie wszystko. Okazuje się, że nawet dobre produkty mogą mieć złe noty w testach alergologicznych, o których więcej można przeczytać na stronie https://www.healthystuff.org.

Fotelik samochodowy - co mówi homologacja

Na koniec ważna uwaga: niektórzy sprzedawcy reklamują swój produkt jako bezpieczny, gdyż posiada homologację (np. ECE R44-04). Otóż oznacza ona tylko dopuszczenie fotelika do sprzedaży. Jak pokazują testy bezpieczeństwa, a niekiedy nawet obejrzenie np. fotelików w supermarketach, wcale nie muszą być to produkty, którym można zaufać, gdy chcemy chronić zdrowie i życie malca.

Wakacje z dzieckiem - podróż samochodem

Pierwsza podróż samochodem z małym dzieckiem nie musi być trudna. Wystarczy, że odpowiednio wcześniej zadbasz o kilka istotnych rzeczy.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza