Jakie wybrać BUTY NA ZIMĘ dla dziecka?

2013-12-04 21:34

Dobranie właściwych butów zimowych dla dziecka to nie taka prosta sprawa. Buty dla dziecka powinny być starannie dobrane, aby wspierać prawidłowy rozwój stopy malucha. Buty na zimę powinny być ciepłe, ale też zapewniające odpowiednią wentylację.

Buty na zime dla dziecka
Autor: _photos.com|photos.com Jakie wybrać BUTY NA ZIMĘ dla dziecka?

Wybór butów dla dziecka to rzecz, której trzeba poświęcić trochę czasu. Maluch nie powie nam przecież, czy but jest dobrze dopasowany, czy nie ciśnie, albo czy nie ma w nim za dużo luzu. Dlatego tak ważne przed kupnem butów dla dziecka jest zmierzenie jego stopy. Najlepiej po prostu obrysować stópkę malucha, gdy dziecko stoi. Doliczamy 1 cm zapasu, ponieważ stopa dziecka szybko rośnie, a także rozszerza się w ciągu dnia podczas chodzenia.

Buty na zimę dla dziecka: na co zwrócić uwagę?

Wierzch buta nie może uciskać stopy malucha. Wybierz buty o niezbyt wysokich cholewkach, aby zapewnić smykowi swobodę ruchów. Ważne jest, by podeszwa się nie ślizgała i była elastyczna. Zwróćmy uwagę, by buty zimowe miały regulowane zapięcie, które da się szybko i łatwo zapiąć. Buty muszą być lekkie (za ciężkie sprawiają, że dziecko nieprawidłowo stawia stopy), wykonane z ciepłego, ale oddychającego materiału (np. goreteks, sympateks). Nie może on przemakać. Pamiętajmy, by w pomieszczeniach zdejmować dziecku buty zimowe, ponieważ nawet te najbardziej oddychające mogą doprowadzić do przegrzania i zapocenia stópek, a po wyjściu na dwór – do przeziębienia.

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza