Kalendarz adwentowy bez słodyczy dla dzieci. Postaw na zdrową alternatywę

2023-11-27 15:08

Kalendarze adwentowe to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przez lata prym w tej dziedzinie wiodły kalendarze zawierające drobne słodkości. Obecnie coraz więcej rodziców, z wiadomych przyczyn, ucieka od słodkich upominków, dlatego modne stały się kalendarze tematyczne z drobnymi niesłodkimi upominkami.

kalendarz adwentowy dla dzieci bez słodyczy
Autor: Getty Images/ kolaż mjakmama24.pl Kalendarze adwentowe dla dzieci bez słodyczy

Kalendarze adwentowe to doskonała przedświąteczna zabawa dla dzieci. Jeśli mamy na to czas, warto przygotować je samemu. W internecie znajdziecie mnóstwo inspiracji. Na mjakmama24.pl również.

Zobacz: Kalendarz adwentowy dla dzieci. Pomysły jak zrobić kalendarze adwentowe!

Pomysły na kalendarz adwentowy dla dziecka – Królowe Matki odc. 3

Kalendarz adwentowy bez czekoladek. Zastąp je zadaniami lub drobnymi upominkami

Do samodzielnie przygotowanego kalendarza adwentowego bez słodyczy możesz zapakować:

  • Zadania do wykonania dla dziecka
  • Drobne, niedrogie upominki np. do 5 zł

Gotowe zadania do kalendarza adwentowego do wydruku znajdziesz na naszej stronie. Na liście 24 pomysłów jest całe mnóstwo zabaw i innych jednoczących całą rodzinę aktywności. Jeśli chodzi o drobiazgi do kalendarza adwentowego dla dzieci, to mnóstwo niedrogich pomysłów znajdziesz w dyskontowych sklepach. Możesz też podzielić na 24 części opakowanie naklejek, pudełko z puzzlami czy fajną grę, w która potem zagracie w trakcie świąt. 

Kalendarz adwentowy ze zdrowymi słodyczami. Te przekąski zrobisz sama

Kalendarze adwentowe, ze zdrowymi słodyczami, które mamy przyrządzają samodzielnie w domach są coraz popularniejsze. Najprostszą wersją będzie kalendarz z lukrowanymi pierniczkami. Dla fanek gotowania dobrym pomysłem może być też zrobienie domowych pralinek, czy czekoladowych lizaków na patyczkach.

W sklepach jest coraz więcej gotowych foremek zarówno na czekoladki, jak i lizaki DIY. Zabiegane mamy mogą też kupić kalendarze z dobrymi słodyczami od innych mam, które w okresie świątecznym starają się trochę dorobić. Kupno takiego kalendarza to nie tylko oszczędność czasu, ale i świetny pomysł by wspierać kobiece biznesy. 

Kalendarz adwentowy dla dzieci. Co zamiast słodyczy?

Jeśli wolicie gotowe rozwiązania, postawcie na gotowe kalendarze tematyczne w wersji bez słodyczy! W poniższej galerii znajdziecie kilka najciekawszych propozycji z aktualnej oferty rynkowej zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Znajdzie się coś dla fanki LOL Suprise, Playmobile, rysowania oraz dla fana Harrego Pottera, Lego City czy Psiego Patrolu.

To gwarantowane. Adwent stanie się ulubionym okresem w roku dla twojego dziecka.