MUZYKA DLA DZIECI: najlepsze płyty z muzyką dla dzieci [FILM]

2014-08-19 13:58

Muzyka dla dzieci ma ogromny wpływ na ich rozwój. Dlatego też warto wybrać odpowiednie płyty z piosenkami dla najmłodszych. Aktorka Karina Kunkiewicz zaprezentowała w "Dzień Dobry TVN" płyty z idealną muzyką dla dzieci.

MUZYKA DLA DZIECI: najlepsze płyty z muzyką dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com Jakie płyty z muzyką są najlepsze dla dzieci?

Muzyka dla dzieci wpływa na ich rozwój. Słuchanie muzyki jest bowiem nie tylko świetnym sposobem na relaks i spędzenie wolnego czasu, ale także bodźcem dla rozwoju mózgu! Dzięki muzyce dzieci stają się spokojniejsze, wrażliwsze i bardziej kreatywne. Warto więc zadbać, by dziecko słuchało odpowiedniej muzyki, która przy okazji będzie też uczyć i bawić.

Jak muzyka dla dzieci wpływa na ich rozwój >>

Aktorka Karina Kunkiewicz zaprezentowała w "Dzień Dobry TVN" płyty z idealną muzyką dla najmłodszych. Jakie pozycje wybrała i dlaczego właśnie te płyty warto kupić swojemu dziecku?

Muzyka dla dzieci: jakie płyty wybrać?

Karina Kunkiewicz poleca edukacyjną płytę "Zwierzaki - Faceci dla dzieci", na której znalazły się piosenki o zwierzętach wykonane przez znanych aktorów. Na krążku zaśpiewali: Tomasz Karolak, Piotr Kupicha czy Andrzej Grabowski. Każdy z aktorów wykonał utwór o innym zwierzaku. Odpowiedzią na tę płytę jest "Zwierzaki, Vol. 2 Bez chłopaków dla dzieciaków". Na krążku znów znalazły się piosenki o zwierzętach tym razem zaśpiewane przez znane aktorki i piosenkarki - Magdalenę Różczkę, Kasię Bujakiewicz czy Marysię Niklińską.

Idealna muzyka dla dzieci znajduje się także na takich płytach, jak "Kraina lodu", "Piosenki dla księżniczek" (z piosenkami o znanych bajkach np. "Małej Syrence" czy "Kopciuszku"), a także "Małe Bajki", na której znalazły się piosenki inspirowane wierszami Tuwima i Brzechwy.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza