Narty dla dziecka: jak wybrać narty dla dziecka? [GALERIA]

2015-12-16 11:01

Narty dla dziecka to sprzęt, który trzeba wymieniać co roku. Dziecko rośnie, jest coraz bardziej zaawansowane w jeździe, więc potrzebuje coraz to nowszych możliwości.

Spis treści

  1. Narty dla dziecka: jakie narty dla dziecka?
  2. >> Czytaj także: Zimowe sporty: jakie sporty dla przedszkolaka? >>
  3. Narty dla dziecka: gdzie kupować?
  4. >> Czytaj także: Ferie: najpopularniejsze szkółki narciarskie w Polsce >>
  5. Używane narty dla dziecka: czy są bezpieczne?
  6. >> Czytaj także: Dwulatek na nartach? Czemu nie! Kiedy najlepiej rozpocząć NAUKĘ JAZDY NA NARTACH >>

Podczas przerwy swiątecznej oraz zimowych ferii dzieci najchętniej jeżdżą w góry. Tam pragną nauczyć jeździć się na nartach lub snowbordzie. Sprawdź, jak odpowiednio dobrać sprzęt do wieku i wzrostu swojej pociechy.

Narty dla dziecka: jakie narty dla dziecka?

Przede wszystkim zwróć uwagę na długość nart. Nie kupuj dziecku sprzętu, który będzie musiał posłużyć kilka lat, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Na zbyt długich biegówkach dziecko nie nauczy się zbyt szybko jeździć i prawdopodobnie już w pierwszym roku zniechęci się do zimowych sportów. Rozmiar nart dla najmłodszych powinien sięgać jedynie do pachy. Deski do jeżdżenia należy kupować co roku nowe, ponieważ, jak wiadomo, dzieci szybko rosną.

>> Czytaj także: Zimowe sporty: jakie sporty dla przedszkolaka? >>

Narty dla dziecka: gdzie kupować?

Narty dla dziecka możesz kupić w sportowych sklepach stacjonarnych lub on-line. Istnieją też różne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Za niewielką opłatą można wypożyczyć biegówki i sprawdzić czy najmłodszemu członkowi rodziny taka zabawa się spodoba. Zakup nart jest zazwyczaj jednosezonowy. Dla rodzin, które nie dysponują kwotą ponad 500 zł co roku, niektóre firmy wprowadziły pewne udogodnienia. Jeżeli raz zakupisz deski po zwykłej cenie to przez następne 3 lata możesz dokupować kolejne pary za jedyne 100 zł.

>> Czytaj także: Ferie: najpopularniejsze szkółki narciarskie w Polsce >>

Używane narty dla dziecka: czy są bezpieczne?

Kupno używanych nart to na pewno dużo mniejszy wydatek. Jeżeli znajdziesz dogodną ofertę z zaufanego źródła to będzie to jak najbardziej bezpieczne dla twojego dziecka. Wiele rodziców sprzedaje deski, na których pociecha jeździła tylko kilka razy, ponieważ po jednym sezonie już z nich wyrosła. Są one sprzedawane po o wiele niższych cenach niż te nowe.

>> Czytaj także: Dwulatek na nartach? Czemu nie! Kiedy najlepiej rozpocząć NAUKĘ JAZDY NA NARTACH >>

Nasi Partnerzy polecają