Pięć gier na pecety i konsole bezpiecznych dla dziecka

2015-09-18 13:46

Słowo „gry” to często dla naszych dzieci synonim komputera, smartfona czy tabletu. Ich zdaniem to najważniejsza funkcja wyżej wymienionych urządzeń. Trudno się dziwić. Statystyczny miłośnik gier dawno przekroczył próg dorosłości, dzieci tym bardziej będą chciały korzystać z tej formy rozrywki. Jakie gry na peceta czy konsolę wybrać? Które będą bezpieczne? Przeczytaj poradnik pięć gier na pecety i konsole bezpiecznych dla dziecka.

Gry komputerowe
Autor: thinkstockphotos.com Mądrze dobrane gry komputerowe mogą pomóc dziecku odkryć nową pasję!

Spis treści

  1. Czytaj także: >> Jaki komputer dla dziecka? Tablet czy komputer stacjonarny? >>
  2. Pięć gier na pecety i konsole bezpiecznych dla dziecka: Minecraft (Mojang AB)
  3. Pięć gier na pecety i konsole bezpiecznych dla dziecka: FIFA (EA Sports)
  4. Czytaj także: >> Jaki tablet dla dziecka wybrać? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę [SPRAWDZONE RADY] >>
  5. Pięć gier na pecety i konsole bezpiecznych dla dziecka: Gry Disenya (różni wydawcy)
  6. Lego Przygoda gra wideo (Warner Bros Interactive Entertainment)
  7. Czytaj także: >> 5 bezpiecznych gier mobilnych dla dziecka >>
  8. Little Big Planet (Sony)

Gry pobudzają wyobraźnię dziecka, trenują zręczność, pomagają wykształcić umiejętność radzenia sobie z problemami, wreszcie ćwiczą cierpliwość. Nie należy zabraniać ich dziecku. Wręcz przeciwnie, mogą być inteligentną rozrywką. Oczywiście, pod warunkiem, że nie zdominują czasu wolnego naszego syna czy córki. Zachowując umiar i rozumnie dobierając tytuły, sprawimy im radość.

Szczególnie ważny jest wybór gier. Wśród tysięcy tytułów dostępnych na rynku królują głownie takie, które średnio nadają się dla dziecka w wieku szkolnym. Umówmy się: świetne i topowe produkcje, takie jak „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, „GTA V” czy „Dying Light” nie będą dla nich odpowiednie przede wszystkim ze względu na dużą dawkę przemocy.

Czytaj także: >> Jaki komputer dla dziecka? Tablet czy komputer stacjonarny? >>

Pięć gier na pecety i konsole bezpiecznych dla dziecka: Minecraft (Mojang AB)

Minecraft to fenomen. Niektórzy nazywają grę wirtualnym LEGO, inni patrząc na nią zastanawiają się, co może być fascynującego w układaniu sześcianów. Główną zaletą tej gry jest pobudzanie wyobraźni. Świat, który stworzy dziecko, ograniczony jest tylko przez nią. Gra dostępna jest w różnych wariantach: na konsole, urządzenia mobilne, komputery PC, Mac i Linux. Gra została oznaczona dwoma kategoriami: PEGI 7 i 12. Podstawowa ma ograniczenie od 7 lat, Minecraft Story Mode dostępny jest od 12 lat.

Pięć gier na pecety i konsole bezpiecznych dla dziecka: FIFA (EA Sports)

Seria gier FIFA liczy kilkadziesiąt odsłon. Co roku pojawia się kolejna. FIFA 16 trafi na rynek w tym miesiącu. Tytuł mówi czego możemy się spodziewać. To gra o piłce nożnej. Dziecko rozgrywa w niej mecze towarzyskie, ligowe i pucharowe. W trybie kariery rozwija swoje gracza, któremu może nadać własne imię i nazwisko oraz cechy. Nowością w FIFA 16 są rozgrywki drużynami kobiecymi. Gra jest całkowicie bezpieczna. Dostępna jest na konsole i pecety.

Czytaj także: >> Jaki tablet dla dziecka wybrać? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę [SPRAWDZONE RADY] >>

Pięć gier na pecety i konsole bezpiecznych dla dziecka: Gry Disenya (różni wydawcy)

Gry sygnowane logo Disneya przeznaczone są dla najmłodszych graczy. Nie można wymienić jednego tytułu, bo jest ich dziesiątki. Coś dla siebie znajdą zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Przeważają produkcje na podstawie ekranizacji popularnych filmów: „Gdzie jest Nemo?”, „Auta”, „Samoloty”, czy „Piorun”. Wiele z tych gier ma kategorię PEGI 3.

Lego Przygoda gra wideo (Warner Bros Interactive Entertainment)

W grze LEGO Przygoda dziecko wciela się w postać Emmeta, postaci znanej z filmu o tym samym tytule. To typowa zręcznościowa platformówka, w której gracz przemieszcza się od punktu do punktu, pokonując przeszkody w świecie klocków LEGO. Gra ma kategorię PEGI 7. Dostępna jest na komputery PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Czytaj także: >> 5 bezpiecznych gier mobilnych dla dziecka >>

Little Big Planet (Sony)

Little Big Planet to seria gier, która wychodzi od 2008 r. na konsole PlayStation. Dziecko wciela się w postać Sackboya, szmacianej laleczki. Ostatnia  jak dotąd część, Little Big Planet 3, ukazała się blisko rok temu. Gracz przeniesie się w niej na planetę Bunkum, gdzie wraz z przyjaciółmi będzie walczyć z Newtonem chcącym zniszczyć świat wyobraźni. LBP 3 to platformówka. Oznaczono ją kategorią PEGI 7.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza