Sanki dla dzieci ze śpiworkiem: jak wybierać sanki dla niemowląt? [GALERIA]

2021-01-19 13:56

Wybór sanek dla dzieci ze śpiworkiem to bardzo ważna kwestia. Należy zwrócić uwagę na to, aby były one wystarczająco bezpieczne. Takie są właśnie modele ze śpiworkami - przeznaczone dla mniejszych dzieci, które jeszcze nie potrafią zjeżdżać.

Spis treści

  1. Sanki dla niemowląt: czy jest sens kupować?
  2. Sanki dla dzieci ze śpiworkiem: na co zwrócić uwagę?
  3. Sanki dla dzieci z pchaczem i otulaczem

Ważne, aby sanki dla dzieci ze śpiworkiem były wystarczająco ciepłe na długie, zimowe spacery. Zadbaj również o bezpieczeństwo swojej pociechy, czyli o dobre dopasowanie i przymocowanie ocieplacza.

Sanki dla niemowląt: czy jest sens kupować?

Sanki dla niemowląt to dobre rozwiązanie dla rodzin, które na pewno będą często wychodziły na spacer podczas zimy. Wózek nie zawsze przedostanie się przez wielkie zaspy - może się w nich zakopać. Przede wszystkim jednak, jazda na sankach, nawet dla niemowlęcia, to świetna zabawa.

Sanki będą też dobrym rozwiązaniem, jeżeli wybierasz się np. do sklepu. Możesz je zostawić i przywiązać na zewnątrz, a dziecko zabrać ze sobą do środka.

Czytaj: Kombinezon chłopięcy. 5 najlepszych kombinezonów na zimę dla niemowlaka [RANKING 2020-21]

Jak ubierać niemowlę zimą na spacer?

Sanki dla dzieci ze śpiworkiem: na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze idealnych sanek ze śpiworkiem dla dzieci zwróć uwagę przede wszystkim, czy dołączony śpiworek będzie wygodny dla twojej pociechy. Powinien on być ciepły oraz dobrze przymocowany. Sprawdź również jego wymiary.

Jeżeli śpiworek będzie za duży, dziecko może z niego wypaść, natomiast jeśli wypadnie za mały, dziecku będzie niewygodnie i ciasno. Jeśli zależy ci na wygodzie sanek, dowiedz się, czy dany model mają możliwość przymocowania rączki do pchania.

Sanki dla dzieci z pchaczem i otulaczem

Niektóre modele sanek wyposażone są w specjalne pchacze. Dzięki nim rodzicowi jest wygodniej wprawić je w ruch i prowadzi się je podobnie jak zwykły wózek. Ważne jest również, aby sanki posiadały dodatkowy śpiworek, który dociepli naszą pociechę.

Nie musisz wtedy używać już kombinezonu lub bardzo ciepłej kurtki. Otulacz sam w sobie powinien dostarczyć wystarczającą ilość ciepła.

Czytaj: Wybieramy SANKI DLA DZIECKA – jakie sanki kupić przedszkolakowi, a jakie starszemu dziecku? 

Pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem na śniegu