Ubranka dla dziecka: jakie tkaniny wybierać dla dziecka?

2015-04-29 22:30

Przy wyborze ubranka dla dziecka należy pamiętać nie tylko o kwestiach estetycznych, ale przede wszystkim o materiale, z którego są wykonane. Odpowiedni dobór tkanin pozwoli mu czuć się komfortowo oraz sprawi, że ubranko będzie mogło być noszone przez dłuższy czas bez uszczerbku na jakości i nie spowoduje podrażnień wrażliwej skóry maluszka. Na jakie materiały powinniśmy więc zwrócić uwagę czytając metkę ubranka dla dziecka?

Sukienka
Autor: _materialy_prasowe Sukienka MISUMISU, 100% bawełna

Spis treści

  1. Ubranka dla dziecka: bawełniana wygoda
  2. Ubranka dla dziecka: subtelny len
  3. Ubranka dla dziecka: ciepło płynące z wełny

Ubranka dla dziecka: bawełniana wygoda

Bawełna znana była już w czasach starożytnych. Zarówno Egipcjanie, jak i plemiona żyjące w Ameryce Południowej potrafili docenić jej walory jako materiału włókienniczego. Dzisiaj jest to jeden z popularniejszych materiałów, z których wytwarza się ubrania. Bawełna to przede wszystkim materiał niezwykle wygodny i trwały. Nie powoduje podrażnień i nie ogranicza ruchów, co jest szczególnie istotne dla ruchliwego dziecka. Jest to tkanina bardzo delikatna, idealna dla alergików oraz dla wrażliwej skóry.

W dodatku jeśli jest to bawełna ekologiczna możemy być pewni, że jej uprawa nie przyniosła szkód środowisku naturalnemu. Idealnie nadaje się na materiał, z którego można uszyć sukienki, spódniczki, podkoszulki czy spodnie dla dzieci. 

Ubranka dla dziecka: subtelny len

Len jest najstarszym włóknem, jaki miał okazję poznać człowiek. W okresie neolitu używano go jako sznurka, a w Starożytnym Egipcie stosowano go w procesie mumifikacji. Dzisiaj również jest wysoko ceniony zarówno jako materiał do produkcji ubrań, jak i ozdobnych materiałów. Len to przede wszystkim materiał bardzo trwały oraz wygodny. Zapewnia odpowiednią przewiewność. Jest również idealny dla wrażliwej skóry, ma działanie antybakteryjne, nie elektryzuje się.

– Dla dziecka len jest materiałem bardzo komfortowym, wygodnym, ale i odpornym na czynniki zewnętrzne, np. tarcie, co jest szczególnie istotne w przypadku maluszka, który nie potrafi jeszcze chodzić – mówi Katarzyna Ziemniak z MISUMISU.

Ubranka dla dziecka: ciepło płynące z wełny

Wełna to przede wszystkim materiał bardzo ciepły, mający wysokie właściwości termoizolacyjne. Zatrzymuje ciepło, ale również nie należy zapominać, że dobrze reguluje proces oddychania skóry i wchłania sporo wilgoci (ok. 35 % w stosunku do swojej masy).  Ubrania z wełny mogą być jednak zbyt ciepłe jak na nasz klimat, wtedy tkanina ta świetnie sprawdza w dodatku z innym materiałem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza