Ubranka dla dziecka - sprawdź jakość, zanim kupisz!

2016-05-05 17:49

Czym kierować się wybierając ubranko dla dziecka - ceną, jakością, kolorystyką...? Uwierzcie, że ubranka dla dziecka powinny być przede wszystkim solidne gatunkowo! Dla dobra dziecka przede wszystkim, ale dla rodziców także. Zobacz dlaczego!   

ubranka dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jak oceniać jakość ubranek?
  2. Bawełna - królowa tkanin dla dzieci

Kupując dziecku ubranka dobrej jakości masz pewność, że będą one dla niego w pełni bezpieczne i wygodne. Ty natomiast nie będziesz się musiała dodatkowo martwić o ich właściwą pielęgnację (pranie, czyszczenie czy np. dopieranie trudnych plam) - ten, kto ma dziecko wie, że jest to tak samo ważne jak komfort noszenie. Dobrze dobrane ubranka wygodniej się noszą i łatwiej jest je pielęgnować.

Jak oceniać jakość ubranek?

>Umówmy się, nie każdy musi znać się od razu na rodzaju materiałów, ich trwałości, a jeszcze trudniej rozponać to na pierwszy rzut oka. Jeśli należysz do tej grupy i nie jesteś w stanie ocenić jak dany materiał będzie się zachowywał podczas użytkowania przez dziecko i w praniu, skorzystaj z gotowców! Sprawdzaj opisy materiałów, opinie na ich temat... Zwróć uwagę na to, czy firma produkująca ubranka ma certyfikaty i opinie, potwierdzające jakość ubranek przez nią produkowanych np. Bezpieczny dla Dziecka czy Tekstylia Godne Zaufania. 

Bawełna - królowa tkanin dla dzieci

Nawet jeśli nie do końca rozróżniasz rodzaje dzianin, na pewno potrafisz ocenić czy są przyjemne w dotyku, czy na pewno chciałabyś założyć je swojemu dziecku - jeśli masz wrażenie, że tak, to zapewne będzie to bawełna. Kupując ubranko, zwróć uwagę na opis materiałów, z których jest wykonane - najlepiej, jeśli oznakowane są jako: dzianiny wysokogatunkowe o składzie surowcowym bawełna 100 procentowym.

Dlaczego właśnie bawełna jest polecanym materiałem dla dzieci?

Po pierwsze: wybierając bawełnę unikniesz podrażnień delikatnej skóry dziecka;

Po drugie: zapobiegniesz wystąpieniu u dziecka alergii skórnej, która bardzo często pojawią się po kontakcie z niebezpieczną czy gorszą gatunkowo odzieżą;

Po trzecie: twoje dziecko będzie się czuło w takim ubranku komfortowo i będzie mogło skupić się na tym, co przyjemne i pożyteczne - na zabawie i właściwym rozwoju;

Po czwarte: tobie znacznie łatwiej będzie zakładać i pielęgnować dobrej jakości ubranka i będziecie mieć więcej wspólnego czasu dla siebie.

ubranka-mamatti
Autor: materiał archiwalny
ubranka-mamatti2
Autor: materiał archiwalny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza