Wybieramy wózek dla dziecka: wózek dla niskich

2012-09-13 17:12

Wózek dla dziecka powinien być wygodny nie tylko dla malca, ale również dla ciebie. Jeśli jesteś niska, wózek dla niemowlaka powinien być dostosowany do twojego wzrostu. Tylko wtedy będzie ci się go dobrze prowadziło i nie będziesz mieć problemów z jego przenoszeniem.

Wybieramy wózek dla dziecka: wózek dla niskich
Autor: _photos.com|photos.com Wybieramy wózek dla dziecka: wózek dla niskich

Gdy masz poniżej 160 cm, poszukaj wózka, który będziesz mogła wygodnie wnosić po schodach i komfortowo z nim spacerować. Co jest ważne?

  • Rozmiary wózka, a konkretnie – jego wysokość. Są modele, które przy postawionej budce mają wysokość nawet 120 cm. W praktyce niski rodzic, spacerując z takim wózkiem, nie zobaczy niczego na drodze przed sobą. Warto więc poszukać modelu, który jest przynajmniej o 40 cm niższy od najniższego z rodziców.
  • Waga wózka dla dziecka. Im lżejszy, tym wygodniej będzie go prowadzić. Niewysokie wózki dziecięce nie są zwykle ciężkie, ale warto sprawdzić, ile waży upatrzony model, do wagi wyjściowej dodając 7–10 kg, czyli wagę malca i dodatkowych akcesoriów.
  • Wielkość gondoli. Nie powinna być zbyt duża, zwłaszcza jeśli będziesz musiała często przenosić wózek. W takim wypadku trzeba go bowiem chwycić z obu stron za gondolę (zabezpiecza to malca przed wypadnięciem z wózka), co przy dużej i szerokiej gondoli może sprawiać trudność niskiemu rodzicowi albo zwyczajnie mu się nie udać.
  • Regulowana wysokość rączki. Tak jak w przypadku wózków dla wysokich rodziców, rączka powinna mieć możliwość regulacji. Warto sprawdzić, czy po zmniejszeniu długości rączki wózkiem można swobodnie manewrować, i czy taka pozycja jest komfortowa.
miesięcznik "M jak mama"