Wybieramy wózek dla dziecka: wózek dla wysokich

2012-09-13 16:41

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, warto zastanowić się nad parametrami wózka dla dziecka. Musi być nie tylko bezpieczny dla malucha, ale także wygodny w prowadzeniu dla rodziców. Jeśli jesteście wysocy, musicie dostosować wózek do swojego wzrostu.

Wybieramy wózek dla dziecka: wózek dla wysokich
Autor: _photos.com|photos.com Wybieramy wózek dla dziecka: wózek dla wysokich

Dużego wózka dla dziecka poszukaj, jeśli któreś z was ma więcej niż 185 cm wzrostu. Malec może przecież również być spory, poza tym wysokiemu rodzicowi trudno będzie prowadzić wózek, kiedy będzie musiał ciągle się nad nim pochylać. Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

  • Rozmiar gondoli. Mierzona w środku, powinna mieć przynajmniej 75 cm długości, tak by starczyła do momentu, kiedy w wieku około 6. miesięcy malec zacznie z niej wyrastać.
  • Wysokość rączki i możliwość jej regulacji. Te cechy decydują o tym, czy wózek dla niemowlaka będzie można wygodnie prowadzić. Rączkę przeciętnego modelu można wydłużyć do 106–108 cm, ale są też wózki, w których może mieć ona długość nawet 116 cm. Przy czym są różne sposoby regulacji: rączkę można albo podnieść, tak aby część, za którą się trzyma, uniosła się o kilkanaście centymetrów, albo rozciągnąć ją teleskopowo, tzn. po naciśnięciu przycisku rozsunąć, a następnie zablokować w wybranej długości.
miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza