ZABAWKI DLA DZIECI: nowe LEGO w wersji żeńskiej w zestawie "Laboratorium badawcze" [FILM]

2014-08-20 19:02

Na rynku zabawek dla dzieci pojawił się nowy zestaw klocków LEGO "Laboratorium badawcze". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wśród figurek przedstawiających pracowników laboratorium znalazły się... kobiety! W zestawie znajdziemy panią naukowiec, panią astronom i paleontolożkę.

ZABAWKI DLA DZIECI: nowe LEGO w wersji żeńskiej w zestawie Laboratorium badawcze
Autor: CNN Noewsource/x-news Klocki LEGO mają teraz swoją żeńską wersję!

Klocki LEGO od lat podbijają rynek zabawek dla dzieci i serca najmłodszych. Sprzedawane w różnych tematycznych zestawach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem firma produkująca klocki LEGO zaskoczyła wszystkich - na rynek trafił właśnie zestaw "Laboratorium badawcze", w którym znalazły się figurki... kobiet!

Do tej pory w zestawach przedstawiających  reprezentantów rozmaitych zawodów można było znaleźć jedynie męskie figurki. W "Laboratorium badawczym" znajdziemy natomiast panią  naukowiec, panią astronom i paleontolożkę.

Koszulki edukacyjne HUG&PLAY – rozwój dziecka przez zabawę >>

Zabawki dla dzieci: LEGO łamie stereotypy

Zestaw "Laboratorium badawcze" klocków LEGO powstał po liście 7-letniej Charlotte Benjamin, która zwróciła uwagę na dyskrymiancję płciową i zażądała, żeby w zestawach LEGO znalazły się kobiety.

- Wszystkie zabawkowe dziewczynki tylko siedzą w domu, albo na plaży i chodzą po sklepach. Żadna nie ma pracy! - napisała dziewczynka w swoim liście.

Firma LEGO błyskawicznie zareagowała na list dziewczynki, choć zapewniła, że już wcześniej miała w planach stworzenie żeńskiej wersji klocków. W 2012 roku naukowiec Ellen Kooijman jako pierwsza napisała na stronie internetowej firmy, że powinna opracować w całości damski zestaw.

CNN Newsource/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza