Zabawki na święta: jakich najbardziej pragną dzieci? Poznaj wyniki badania!

2015-12-10 12:49

Zabawki na święta to wymarzony prezent według wielu dzieci. Doskonale wiedzą o tym ich rodzice, którzy w grudniu bardzo wiele czasu spędzają w sklepach online. Jakie zabawki na święta znalazły się na dziecięcej top liście, biorąc pod uwagę wyniki wyszukiwania w Google? Zapoznajcie się z wynikami badania i infografiką przedstawioną przez SEMSTORM.

zabawki na święta
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Najpopularniejsze zabawki na święta to gry planszowe, klocki i te związane ze sportem i rekreacją.

Spis treści

  1. Zabawki na święta: klocki, lalki i gry planszowe
  2. Zabawki na święta: LEGO, Hasbro, Mattel, Fisher Price
  3. Zabawki na święta: które sklepy internetowe są najpopularniejsze?

Ruch w polskich sklepach internetowych w połowie grudnia wzrasta aż o 90 procent - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Criteo. Czas przed świętami wiąże się bowiem z gorączkowym szukaniem bożonarodzeniowych podarunków, również zabawek na święta dla najmłodszych. W związku z tym SEMSTORM - firma zajmująca się monitoringiem stron internetowych - przeprowadziła badanie pod kątem tego, czego rodzice szukają dla swoich pociech w Internecie. Przeczytajcie, które zabawki na święta robią prawdziwą furorę!

>>Przeczytaj również: Kalendarz adwentowy Mjakmama24.pl - przygotuj się do świąt razem z nami!>>

Zabawki na święta: klocki, lalki i gry planszowe

Okazuje się, że największą popularnością wśród zabawek na święta cieszą się gry planszowe. Pytamy o nie i o puzzle aż 830 tysięcy razy w miesiącu. Wymarzonym podarunkiem są również klocki (75 350 wyszukiwań), ze wskazaniem na producenta - LEGO. Najczęściej wpisujemy w wyszukiwarkę właśnie "klocki LEGO", w przypadku innych zabawek marka nie ma aż takiego znaczenia - np. 26 razy częściej wyszukujemy "My Little Pony" niż "Hasbro", które tę zabawkę produkuje. Stałą popularnością cieszą się też lalki (61 670), a ostatnio do prezentów, które dzieci chętnie znalazłyby pod choinką, dołączyły hulajnogi i rowerki. W ścisłej czołówce wymarzonych podarunków pod choinkę znajdują się również pojazdy, zabawki związane z nauką i rozwojem (54 380) oraz te przeznaczone dla najmłodszych dzieci (grzechotki, pluszaki itp.) - 39 730 wyszukiwań. Polacy, oprócz zabawek na święta, kupują również w internecie ubranka i akcesoria dla dzieci. Okazuje się, że prawie połowa z nas właśnie w Internecie szuka świątecznych prezentów. Bez wątpienia niemałe znaczenie ma tu fakt, że zakupy online trwają krócej niż te w sklepach stacjonarnych, nie trzeba specjalnie do nich wyruszać, stać w kolejkach,a  prezenty same do nas trafiają.

>>Przeczytaj również: Książki na prezent - nowości literackie dla dzieci pod choinkę>>

Zabawki na święta: LEGO, Hasbro, Mattel, Fisher Price

Zbadano również, których producentów i które modele zabawek na święta najbardziej chcielibyśmy podarować dzieciom w bożonarodzeniowym prezencie. Wśród klocków LEGO największą popularnością cieszą się więc te z serii Ninjago, City, Duplo i Star Wars. Wśród produktów firmy Hasbro najczęściej wybieramy kucyki My Little Pony, zabawki Furby, pistolety Nerf i grę planszową Monopoly. Popularne zabawki na święta to również lalki firmy Mattel. Od lat króluje Barbie, ale popularne są również te z serii Monster High, a także samochody Hot Wheels i zwierzątka Littlest Pet Shop. Rodzice dla swoich dzieci wyszukują również zabawki na święta produkowane przez Fisher Price - są to głównie podarunki dla najmłodszych - oraz przez firmy Cobi (różnego rodzaju zabawki, głównie klocki), Granna (gry dla dzieci), a także produkty marki Smiki - wytwarzanej przez sklepy Smyk.

>>Przeczytaj również: Bombki dla dzieci - jak wybierać bezpieczne i nietłukące się bombki?>>

Zabawki na święta: które sklepy internetowe są najpopularniejsze?

Wśród sklepów internetowych z zabawkami na święta prym wiedzie smyk.com widoczny w wyszukiwarce Google na ponad 161 tys. słów kluczowych. Na podium znalazły się jeszcze toysrus.pl i zabawkowo.com. Rodzice chętnie robią też zakupy w sklepach: krainazabawy.pl, zabawki.pl i poszukiwaczefrajdy.pl. Ranking obejmuje również takie sklepy online jak czaszabawy.pl, swiat-zabawek.pl, toysplanet.pl i e-zabawkowo.pl.

Bez wątpienia więc zakup zabawek na święta w Internecie nie stanowi żadnego problemu.

zabaweczki
Autor: materiał archiwalny
Nasi Partnerzy polecają