Kask rowerowy dla dziecka: jak wybrać odpowiedni?

2015-04-23 9:42
Kask rowerowy dla dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Kask rowerowy dla dziecka musi być lekki i mieć otwory wentylacyjne.

Kupując rower dla dziecka, pamiętaj również o zakupie kasku rowerowego. Kask rowerowy chroni głowę dziecka przed urazami, dlatego warto na jego wybór poświęcić trochę czasu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasku rowerowego dla dziecka?

Kask rowerowy dla dziecka jest niezbędny, niezależnie od tego, czy dziecko jeździ na rowerze samo, czy też jest wożone np. w przyczepce. Urazy głowy to jedne z częstszych i najbardziej niebezpiecznych urazów rowerowych. Jazda w dobrze dobranym kasku zmniejsza ich prawdopodobieństwo aż o 85 proc. Dodatkowo kask dobrze chroni głowę dziecka przed słońcem, owadami czy gałązkami np. podczas jazdy po lesie.

Czytaj także:

Rower na komunię: jaki wybrać dla chłopca i dziewczynki?

Karta rowerowa – jak wyglądają testy, co trzeba o niej wiedzieć?

Dowiedz się, jak wybrać pierwszy rower dla dziecka

Kask rowerowy: zasady doboru

  • Kask rowerowy trzeba przymierzyć. Nie da się dobrać kasku rowerowego na odległość, dlatego konieczna jest wizyta w sklepie i mierzenie dostępnych modeli. Dziecko musi się dobrze czuć w kasku i zaakceptować model, który ostatecznie kupicie – inaczej nie będzie chciało go nosić.
  • Kluczową sprawą jest odpowiedni rozmiar kasku – źle dobrany nie spełni swojej roli, będzie spadał lub uciskał. W większości kasków jest regulator, dzięki któremu można dopasować wielkość kasku do obwodów głowy malucha. Zwróć uwagę, by kask nie zsuwał się z głowy dziecka – niech maluch pomacha w wybranym kasku głową, pochyli się.

Czytaj także: >> Rowery biegowe dla dzieci: jaki wybrać? >>

  • Zapięcie powinno dać się dopasować do wymiarów głowy dziecka.
  • Kask powinien być dość lekki. Zbyt ciężki nie będzie komfortowy w noszeniu.
  • Bardzo ważnym elementem kasku są otwory wentylacyjne, dzięki czemu głowa nie będzie się nagrzewać.
  • Kask rowerowy dla dziecka musi być widoczny i oświetlony (np. wstawkami odblaskowymi), by zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo.
  • Kask rowerowy powinien spełniać normę bezpieczeństwa EN 1078.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE