Kulodrom: co to za zabawka i dlaczego warto ją kupić dziecku? [GALERIA]

2016-01-15 12:39

Kulodrom - tej nazwy prawie nikt nie kojarzy, ale kryjącą się pod nim zabawkę znają wszyscy. Jest to drewniamny tor, po którym poruszają się metalowe kulki. Każdy z nas miał taką zabawkę w swojej kolekcji klocków. Zadbaj o to, aby i twoje dziecko poznało zalety kulodromu!

Kulodrom to zabawka, która sprawdzi się zarówno dla 2,5 czy 10-latka. Do zabawy może przyłączyć się cała rodzina, a budowanie odpowiedniego toru według schematu to nie lada wyzwanie. Obserwowanie, jak kula przemierza utworzoną przez was trasę sprawi wszystkim wiele radości.

>> Klocki dla dzieci: 10 najciekawszych propozycji [GALERIA ZDJĘĆ] >>

Kulodrom: jak działają te zabawki?

Kulodromy to zabawki, które mogą zająć dziecko na długie godziny. Zabawka składa się z drewnianego toru, po którym można toczyć kulki. Na trasie napotykają czasami różne przeszkody jak np. wiatraki, co sprawia dzieciom jeszcze więcej radości. Obserwują losy bili i cierpliwie wyczekują co stanie się z nią na samym końcu. Kulodromy tworzone są w przeróżnych zestawach, które zazwyczaj można ze sobą łączyć i tworzyć dłuższe trasy.

>>  Zabawki do wózka: nasze propozycje [GALERIA] >>

Kulodrom: jak wpływa na rozwój dziecka?

Zabawki konstrukcyjne wpływają przede wszystkim na wyobraźnię i kreatywność dziecka. Możliwość łączenia klocków czy budowania torów to ulubione zajęcie każdej pociechy. Kulodromy ponadto usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową najmłodszych członków rodziny oraz urozmaicają zabawę zwykłymi klockami.

>> Zabawki interaktywne dla dzieci: jak działają i jak je wybierać? [10 propozycji] >>

Kulodrom: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy wyborze odpowiedniego kulodromu dla swojego dziecka zwróć uwagę na jego wiek. Małe dzieci na pewno zadowolą się krótką zjeżdżalnią, po której bez końca można puszczać kulki. Starsze dzieci szybko znudzą się taką zabawą, więc potrzebują długiego toru z przeszkodami. Wybierz kulodrom z szerokimi możiwościami konstrukcji, który zabosrbuje pociechę na cały dzień.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza