Łyżwy dla chłopca: jakie łyżwy wybrać dla dziecka?

2021-01-28 15:26
Łyżwy dla chłopca: jakie łyżwy wybrać dla dziecka?
Autor: Getty Images

Zakup łyżew dziecięcych nie jest niestety na lata. Sprawdź, jak dobrać idealny sprzęt dla twojego dziecka, aby przetrwał kilka sezonów i nadal spełniał swoje zdanie.  

Łyżwiarstwo to dyscyplina, która może dziecko nauczyć wielu przydatnych w sportowym życiu umiejętności. Swoją przygodę na lodowisku mogą zacząć już dzieci w wieku 4-5 lat.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze łyżew dla chłopca?

Przy wyborze odpowiednich łyżew dziecięcych zwróć uwagę przede wszystkim na rozmiar stopy dziecka. But musi idealnie przylegać do nogi i stabilnie ją utrzymywać. Wiele modeli ma wbudowaną opcję zmiany wielkości, dzięki czemu dany sprzęt posłuży przez kilka sezonów. Skontroluj również zapięcie łyżew. Ważne jest, aby było ono łatwe w obsłudze dla dziecka, najlepiej jeśli będą to rzepy.

Czytaj także: 30 rzeczy, które warto zrobić z dzieckiem zimą

Jakie modele i kolory łyżew są najmodniejsze wśród chłopców?

Wśród chłopców prym wiodą czarne łyżwy z domieszką innego koloru. Dużą popularnością cieszą się szare lub granatowe buty. Na sklepowych półkach można spotkać też sprzęt z nadrukowanym motywem z ulubionej bajki dziecka. Takie łyżwy sprawią mu na pewno dużo radości i zachęcą do spróbowania nowego sportu.

Czytaj także: Łyżwy dla dziewczynki: jakie łyżwy wybrać dla dziecka?

Łyżwy dla chłopca: gdzie je kupić?

Łyżwy dziecięce można kupić w salonach sportowych lub on-line. Jeżeli nie chodzisz z dziećmi często na lodowisko, lepiej będzie wypożyczyć sprzęt na miejscu. Zaoszczędzisz tym samym zbędnego wydatku. W przypadku, gdy twoja pociecha uwielbia tą dyscyplinę, warto jednak zainwestować. Warto skorzystać z aukcji w internecie - sprzedający oferują naprawdę duży wybór sprzętów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza