SZAFING DZIECIĘCY: ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

2014-01-10 13:08

Czy wiesz, że sprzedaż i kupowanie używanych rzeczy dziecięcych to coraz popularniejszy trend wśród rodziców? Szafing dziecięcy to nie tylko nieodłączny element ekorodzicielstwa, lecz także spore wsparcie domowego budżetu. Bądź eko - kupuj i sprzedawaj dziecięce rzeczy z drugiej ręki!

Kosmetyki naturalne dla dzieci ekologiczna pielegnacja niemowlecia
Autor: _photos.com|photos.com Kosmetyki naturalne dla dzieci: ekologiczna pielęgnacja niemowlęcia

Spis treści

  1. Szafing dziecięcy: zamiast wyrzucać – sprzedaj
  2. Szafing dziecięcy: kupuj dziecięce rzeczy z drugiej ręki

Dla tych, którzy wyznają filozofię ekorodzicielstwa, szafing dziecięcy to część codziennego życia jak używanie wielorazowych pieluch, kupowanie ekologicznej żywności czy zastępowanie środków chemicznych tymi naturalnymi. To alternatywa dla konsumpcjonizmu i nieprzemyślanego pozbywania się rzeczy, którym można dać drugie życie. W ten sposób ekorodzice uczą też swoje dziecko szacunku do posiadanych rzeczy oraz sztuki oszczędzania.– Pojawienie się dziecka na świecie to duże wyzwanie dla rodziców, również finansowe. Nawet jeśli ograniczą liczbę dziecięcych rzeczy do tych naprawdę niezbędnych, lista zakupów i tak jest długa. Dlatego coraz więcej z nich docenia możliwość kupowania rzeczy z drugiej ręki – mówi Halina Janicka z nieaukcyjnej platformy handlowej Sprzedajemy.pl.

Szafing dziecięcy: zamiast wyrzucać – sprzedaj

Pewnie nieraz denerwowały cię zabawki leżące w każdym możliwym miejscu w domu i sterty ciuszków wysypujące się z szafy. Jeśli poświęcisz chwilę na to, by je przejrzeć, okaże się, że wielu z nich twoje dziecko nie potrzebuje. Ubranka, które są już za małe, zabawki, którymi maluch już się nie bawi, czy wózek, którego już nie używasz, wystaw na sprzedaż w internecie. Sprzedając je, skutecznie wzmocnisz swój domowy budżet. Zarobione w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na rzeczy, które teraz przydadzą się twojemu maluchowi. Warto pamiętać o tym, że to, co dla ciebie jest już nieużyteczne, innym rodzicom może służyć jeszcze przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Szafing dziecięcy: kupuj dziecięce rzeczy z drugiej ręki

Kupowanie używanych rzeczy dla dzieci to realna oszczędność i proekologiczne podejście do zakupów. Wiele akcesoriów, które w sklepie kosztują kilkaset złotych, możesz kupić już za kilkadziesiąt, a niektóre rzeczy nawet za symboliczną złotówkę. Zdecydowana większość używanych artykułów dziecięcych wystawianych na sprzedaż to rzeczy zadbane, bez śladów zniszczeń, więc nie musisz martwić się o to, że kupisz coś, co nie będzie się nadawało do użytku. Często można trafić też na zupełnie nowe rzeczy. Są to na przykład nietrafione prezenty, za małe ubranka czy zabawki, które nie przypadły dziecku do gustu i w ogóle nie chciało się nimi bawić. – Bardzo często wśród sprzedawanych przez rodziców rzeczy trafiają się prawdziwe cenowe okazje, wystarczy tylko poświęcić kilka minut na przejrzenie ofert. Na przykład tzw. paka ubranek, czyli zestaw kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu dziecięcych ciuszków dobrej jakości kosztuje już 20–30 zł. A za używany wózek zapłacimy nawet 1000 zł mniej niż za nowy – mówi Halina Janicka ze Sprzedajemy.pl. Dołączając do rodziców, którzy sprzedają i kupują rzeczy używane, pozbędziesz się tych, które zalegają w twoim domu, a w zamian zyskasz te, których potrzebujesz. Odczujesz finansową ulgę i pokażesz swojemu dziecku, jak żyć w zgodzie z zasadami ekologii. A na tym skorzystamy i my, i nasze środowisko.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza