Wybieramy wózek dla dziecka: wózek dla wysokich

2012-09-13 16:41 Katarzyna Hubicz

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, warto zastanowić się nad parametrami wózka dla dziecka. Musi być nie tylko bezpieczny dla malucha, ale także wygodny w prowadzeniu dla rodziców. Jeśli jesteście wysocy, musicie dostosować wózek do swojego wzrostu.

Dużego wózka dla dziecka poszukaj, jeśli któreś z was ma więcej niż 185 cm wzrostu. Malec może przecież również być spory, poza tym wysokiemu rodzicowi trudno będzie prowadzić wózek, kiedy będzie musiał ciągle się nad nim pochylać. Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

  • Rozmiar gondoli. Mierzona w środku, powinna mieć przynajmniej 75 cm długości, tak by starczyła do momentu, kiedy w wieku około 6. miesięcy malec zacznie z niej wyrastać.
  • Wysokość rączki i możliwość jej regulacji. Te cechy decydują o tym, czy wózek dla niemowlaka będzie można wygodnie prowadzić. Rączkę przeciętnego modelu można wydłużyć do 106–108 cm, ale są też wózki, w których może mieć ona długość nawet 116 cm. Przy czym są różne sposoby regulacji: rączkę można albo podnieść, tak aby część, za którą się trzyma, uniosła się o kilkanaście centymetrów, albo rozciągnąć ją teleskopowo, tzn. po naciśnięciu przycisku rozsunąć, a następnie zablokować w wybranej długości.
miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE