Wybieramy wózek dla dziecka: WÓZEK SPORTOWY

2012-09-14 14:05 Katarzyna Hubicz

Wózek sportowy na pewno jest dla ciebie, jeśli zawsze byłaś osobą aktywną i nie wyobrażasz sobie życia bez sportu. Wózek sportowy będzie wygodny także dla twojego dziecka. Z wózkiem sportowym będzie ci wygodnie biegać, ale jeździć na rolkach.

Wózki sportowe to modele dla rodziców przyzwyczajonych do codziennej aktywności. Szukając takiego wózka, zwróć uwagę na to, by był:

  • lekki – bo z ciężkim trudno się biega albo jeździ na rolkach, pchając go przed sobą
  • stabilny – nie może się przewracać, gdy niechcący o coś nim zawadzisz; stabilność wózka zapewnia właściwe wyważenie, dlatego już w sklepie trzeba zwrócić uwagę, jak zachowuje się dany model podczas gwałtownych zmian kierunku – czy się nie chwieje albo nie przewraca
  • odpowiednio zawieszony – komfort podczas joggingu zapewnią dobre, sprężynowe amortyzatory i duże, pompowane koła.

Wózek sportowy powinien mieć też hamulec centralny, który umożliwia zablokowanie wszystkich kół w jednej chwili, musi mieć możliwość zdjęcia i wyprania tapicerki. Dobrym rozwiązaniem jest folia okrywająca elementy najbardziej narażone na zanieczyszczenia. Konieczne są również pasy bezpieczeństwa dla dziecka. Nie montuje się ich w gondolach, są natomiast konieczne w wersji spacerowej (zaczniecie z niej korzystać wówczas, kiedy dziecko będzie już umiało samo siedzieć).

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE