Koniec z elektryzowaniem się włosów. Wlej do atomizera te 3 składniki i spryskaj czapkę

2024-01-31 12:56

Czapki i szaliki to szara rzeczywistość przez mniej więcej pół roku. Nielubiane nakrycia głowy często sprawiają, że włosy elektryzują się i puszą, przez co trudno je ujarzmić. Denerwuje to nie tylko dorosłych, ale i dzieci, które często z tego powodu jeszcze bardziej niechętnie je zakładają. Można ten problem jednak dość łatwo rozwiązać.

Koniec z elektryzowaniem się włosów. Wlej do atomizera te 3 składniki i spryskaj czapkę
Autor: Getty Images Koniec z elektryzowaniem się włosów. Wlej do atomizera te 3 składniki i spryskaj czapkę

Elektryzowanie włosów to problem, który dotyczy nie tylko dorosłych, ale i dzieci w sezonie jesienno-zimowym. Na szczęście jest jest sposób, który może skutecznie go rozwiązać i sprawić, że włosy nie będą puszyły się od czapek i szalików.

Kapryśne dziecko

Dlaczego włosy elektryzują się od czapek?

Włosy naelektryzowane są jonami dodatnimi. Jeśli napotkają na dodatkowe takie jony, unoszące się w powietrzu czy zawarte we włóknach czapek, zaczynają je od siebie odpychać. Wtedy się elektryzują. Problem ten nasila się zwłaszcza jesienią i zimą, gdy zakładamy na siebie wiele warstw ubrań i szczelnie opatulamy się czapkami i szalikami.

Komu mocniej elektryzują się włosy?

Elektryzowanie włosów zależy też od ich struktury. Włosy cienkie i suche będą mocniej się elektryzowały niż te, które są mocno nawilżone i zbudowane z grubszych łusek włosowych. Z tego wynika, że problem może być silniejszy u blondynek niż u brunetek i u małych dzieci. Ich włosy często nie są obciążane dodatkowymi kosmetykami, a po prostu myte i suszone. W takiej sytuacji mogą również być bardziej podatne na elektryzowanie.

Co pomaga na elektryzujące się włosy?

Na szczęście istnieje prosty i skuteczny sposób, który może osłabić elektryzowanie włosów. To przygotowanie domowej mieszanki antystycznej, prosty i skuteczny przepis przeciw elektryzowaniu włosów.

Aby ją zrobić, wystarczy dodać do 100 ml wody destylowanej pół łyżeczki gliceryny i 2 łyżki octu. Można dodać również kroplę ulubionego olejku eterycznego, by nadać akcesoriom miły zapach. Taką mieszankę należy przelać do butelki z atomizerem i spryskać nią wszystkie czapki i szaliki, zwłaszcza te, które wykonane z włókien podatnych na elektryzowanie. Regularne pryskanie może uchronić nas przed elektryzowaniem włosów.

Czytaj: Jak prać puchową kurtkę? Zrób to, a będzie miękka jak chmurka