BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA: bez ELEMENTÓW ODBLASKOWYCH na ubraniach nie wychodźcie z domu

2014-09-16 15:55

Sejm przyjął nowelizację Ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którą od 31 sierpnia br. każdy pieszy, poruszający się po zmroku na obszarze niezabudowanym, musi mieć na ubraniu elementy odblaskowe. Przepis ten dotyczy wszystkich, włącznie z dziećmi.

Elementy odblaskowe
Autor: materiały prasowe Elementy odblaskowe na ubraniach zapewniają bezpieczeństwo na drodze.

Według nowego przepisu, od 31 sierpnia br. każdy pieszy, który porusza się po zmroku, po obszarze niezabudowanym, musi mieć na sobie element odblaskowy. Może on wszyty na kurtce, może znajdować się na butach czy też plecaku. Ważne, aby dzięki niemu pieszy był doskonale widoczny dla kierowców.

>> Co robić, gdy dziecko UCIEKA na SPACERZE? >>

Przepis dotyczy wszystkich, niezależnie od wieku (włącznie z dziećmi). Nie obejmuje tych, którzy poruszają się po chodniku czy innych drogach przeznaczonych wyłącznie dla pieszych.

Nowelizacja Ustawy ma zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem pieszych oraz poprawić sytuację na drogach. Elementy odblaskowe można dostać w każdym większym sklepie albo na stacji benzynowej. Kosztują kilka złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza