ĆWICZENIA DLA DZIECI takie jak dla rodziców. Dzieci naśladują ćwiczących rodziców [FILM]

2014-09-01 11:41

Ćwiczenia fizyczne są niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Jeśli twoje dziecko nie chce ćwiczyć, to... ty zacznij! Każdy rodzic jest w stanie zarazić swoje dziecko miłością do sportu.

ĆWICZENIA DLA DZIECI takie jak dla rodziców. Dzieci naśladują ćwiczących rodziców [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Rodzice mogą zarazić swoje dzieci miłością do aktywności fizycznej

Każde dziecko (i każdy dorosły!) potrzebuje dużo ruchu. Bez aktywności fizycznej nie ma mowy o prawidłowym rozwoju. Niestety, nie każde dziecko jest miłośnikiem sportu, szczególnie gdy widzi, że jego rodzice nie są aktywni fizycznie. Pora to zmienić! Każdy rodzic jest w stanie zarazić swoją pociechę miłością do sportu.

DZIECI, które dzielą PASJE swoich rodziców >>

Ćwiczenia dla dzieci: rodzice wzorem dla swoich pociech

Z tego doskonale zdaje sobie sprawę Paulina Holtz, która ma dwie córeczki: 7-letnią Tosię i 6-letnią Marcysię. Aktorka zawsze była znana z zamiłowania do aktywnego trybu życia, a swoją pasją zaraziła swoje córki.

– One widzą, ile ćwiczę, że biegam, chodzę na treningi, więc Marcelina chce ze mną chodzić na treningi biegowe, lubi to. Rzeczywiście biega dobrze i  szybko. Jak mam trening na Agrykoli, to po prostu ją biorę, ona sobie robi tam swoje treningi, ja biegam po bieżni i ćwiczymy wspólnie. Ona robi tyle, ile chce i ma z tego frajdę – powiedziała Paulina Holtz w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Zdaniem Pauliny Holtz, dzieci, które widzą, że ich rodzice chętnie ćwiczą i sprawia im to przyjemność, będą chciały ich naśladować. Tylko dzięki temu przekonają się, że aktywność fizyczna jest przyjemna i pożyteczna.

ZABAWY Z DZIECKIEM: Gimnastyka dla taty i smyka – kołysanie >>

Neewseria. Agencja informacyjna
Nasi Partnerzy polecają