Czy TABLET DLA DZIECKA to nie przesada?

2014-01-10 15:19

Mądrze wykorzystywany tablet może być dla dziecka nieocenioną pomocą, także naukową. O czym warto wiedzieć, kupując dziecku tablet?

Prezenty na komunię: tablet
Autor: _materialy_prasowe Tablet uważany jest za jeden z lepszych wynalazków ostatnich lat. Jest pomocny w pracy i w domu, służy rozrywce, mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Za pomocą tabletu można bez przeszkód, w dowolnym miejscu, kontaktować się ze znajomymi, sprawdzać pocztę elektroniczną, oglądać programy rozrywkowe, grać w gry czy pracować. Dziecko może czytać książki w wersji elektronicznej, sporządzać notatki do szkoły, czy robić zdjęcia. Tablet to jeden z prezentowych hitów na komunię.

Spis treści

  1. Jakie funkcje tabletu przydadzą się dziecku?
  2. Tablet - tak, ale limituj czas korzystania

Kilkulatki obsługują komputer, a ze smartfona czy tabletu korzystają sprawniej niż niejeden dorosły. Z myślą o nich powstają konkretne modele urządzeń, takich jak Samsung Galaxy Tab 3 Kids. Mają kolorowe obudowy i krawędzie zabezpieczone osłonami, chroniącymi przed następstwami upadku czy uderzenia. W małych rączkach są dużo bezpieczniejsze niż zwykłe modele tabletów. A przy tym tak samo funkcjonalne.

Jakie funkcje tabletu przydadzą się dziecku?

Samsung Galaxy Tab 3 Kids wyposażony jest w 7-calowy wyświetlacz i system operacyjny Android 4.1.2 Jelly Bean, ma też aparat, w którym z myślą o dzieciach część funkcji zastąpiono innymi. Można go uruchomić w trybie normalnym (by z urządzenia mógł korzystać dorosły), albo w dziecięcym. Wtedy w menu pojawiają się programy i gry. W modelu Galaxy Tab 3 Kids zainstalowano 9 popularnych aplikacji edukacyjnych, dzięki którym dziecko może uczyć się angielskiego, poznawać świat, rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Dodatkowo można ściągnąć aplikacje umożliwiające naukę innych języków, gry edukacyjne, logiczne, a nawet programy do nauki gry na pianinie czy gitarze. Te opcje na pewno spodobają się dzieciom. Rodzice docenią, że tablet może stać się cenną pomocą w nauce, bo korzystając z edukacyjnych aplikacji kilkulatek zdobywa wiedzę w atrakcyjny sposób, dzięki czemu przyswaja ją szybciej, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.

Tablet - tak, ale limituj czas korzystania

By korzystanie z tabletu nie stało się nałogiem, w modelu Galaxy Tab Kids 3 mocno rozszerzono ustawienia kontroli rodzicielskiej. To ważne, bo dziecku niezbędne są też inne formy aktywności – ruch na świeżym powietrzu, a nawet nuda, która także pozwoli rozwijać wyobraźnię. Aplikacja Time Manager pozwala rodzicowi precyzyjnie kontrolować czas, przez jaki dziecko może korzystać z urządzenia. Po upływie okresu aktywności wyznaczonego przez rodzica tablet prosi o podanie hasła albo przechodzi w stan uśpienia. Ta sama aplikacja pozwala skutecznie wyeliminować możliwość nawet przypadkowego natrafienia na strony, które mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dziecka.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza