WYCHOWANIE DZIECI: Czy zasady Billa Gatesa pomogą Twojemu dziecku ODNIEŚĆ SUKCES?

2014-01-28 15:14

Chcemy, by nasze dzieci odniosły w przyszłości sukces, dbamy o ich edukację, wpajamy im poglądy, które – naszym zdaniem – są słuszne i pomogą im ten sukces odnieść. Tylko czy zasady, w które akurat my wierzymy, przydadzą się naszym dzieciom w życiu? A może warto przekazywać inne? W internecie krąży zbiór "11 zasad Billa Gatesa", które mają pomóc dziecku w odniesieniu sukcesu. Zobacz, jakie to zasady i co sądzą o nich psycholog dziecięcy i trener personalny.

Spis treści

 1. 11 zasad Billa Gatesa
 2. Czy zasady Billa Gatesa mogą być przepustką do sukcesu w przyszłości?

Autorem krążącego po internecie zbioru "11 zasad Billa Gatesa", był w rzeczywistości Charles Sykes i pierwotnie było ich 14. Podobno warto je wpajać dzieciom, bo dzięki nim nauczą się pokory wobec życia i osiągną w przyszłości sukces. Oto one:

11 zasad Billa Gatesa

 1. Życie nie jest fair – przyzwyczaj się do tego!
 2. Świat nie dba o Twoją samoocenę. Świat będzie oczekiwał, że czegoś dokonasz ZANIM będziesz z siebie zadowolony.
 3. NIE będziesz zarabiał 60 000 dolarów rocznie zaraz po szkole. Nie będziesz wiceprezesem z telefonem w samochodzie, dopóki nie zasłużysz na jedno i drugie.
 4. Jeśli myślisz, że twój nauczyciel jest surowy, poczekaj aż będziesz miał szefa.
 5. Przewracanie hamburgerów na patelni nie jest poniżej twojej godności. Twoi Dziadkowie mieli inne określenie na przerzucanie hamburgerów: oni nazywali to szansą.
 6. Jeśli coś schrzanisz, to nie będzie wina twoich rodziców, więc nie użalaj się nad swoimi błędami, ucz się z nich.
 7. Zanim się urodziłeś, twoi rodzice nie byli tak nudni jak teraz. Stali się tacy od płacenia twoich rachunków, prania twoich rzeczy i wysłuchiwania twojego gadania o tym, jaki twoim zdaniem jesteś super. Więc zanim zaczniesz zbawiać lasy tropikalne przed pasożytami z pokolenia twoich rodziców, spróbuj pozbyć się robactwa z szafy we własnym pokoju.
 8. Może twoja szkoła wyeliminowała zwycięzców i pokonanych, ale życie NIE. W niektórych szkołach zniesiono oceny niedopuszczające i można próbować TYLE RAZY ile się chce, żeby wpaść na właściwą odpowiedź. To w najmniejszym stopniu nie przypomina CZEGOKOLWIEK w prawdziwym życiu.
 9. Życie nie dzieli się na semestry. Nie ma letniej przerwy i tylko bardzo nieliczni pracodawcy chcą ci pomóc ODNALEŹĆ SIEBIE. To rób w czasie prywatnym.
 10. Telewizja to NIE jest prawdziwe życie. W prawdziwym życiu ludzie naprawdę muszą wyjść z kawiarni i wracać do pracy.
 11. Bądź miły dla kujonów. Całkiem możliwe, że skończysz, pracując dla jednego z nich.

Czy zasady Billa Gatesa mogą być przepustką do sukcesu w przyszłości?

Te twarde zasady mają pokazać dziecku, że dorosłość to same problemy i że szkoła tak naprawdę nie przygotowuje do prawdziwego życia - które jest skomplikowane i... pozbawione zasad. Psycholog Marta Żysko-Pałuba oraz trener personalny Miłosz Brzeziński omówili w studiu "Dzień Dobry TVN" wybrane zasady Sykesa oraz wyjaśnili, czy powinno się je wpajać dzieciom.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza