Jak OSWOIĆ DZIECKO z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ u innych? [FILM]

2014-06-06 15:40

Od najmłodszych lat należy przyzwyczajać dziecko do kontaktu z osobami niepełnosprawnymi. Nie jest to trudne, ponieważ małe dzieci z natury są wszystkiego ciekawe. Wystarczy więc pozwolić im zaspokoić tę ciekawość i przy okazji wytłumaczyć, czym jest niepełnosprawność.

Wózek inwalidzki
Autor: thinkstockphotos.com Aby oswoić dziecko z niepełnosprawnością wystarczy pozwolić mu zaspokoić naturalną ciekawość.

Aby oswoić dziecko z niepełnosprawnością wystarczy pozwolić mu zaspokoić naturalną ciekawość. Kiedy dziecko zobaczy, że dorosła osoba jeździ na wózku, zainteresuje się, dlaczego tak jest i dlaczego ten wózek różni się od znanego mu modelu. Jeśli rodzic nie zacznie go blokować, dziecko w naturalny sposób nawiąże kontakt z osobą niepełnosprawną i nie trzeba będzie go tego uczyć.

Innym sposobem na oswojenie dziecka z niepełnosprawnością jest zapisanie je na specjalne warsztaty. Na takich spotkaniach dziecko dostaje grube rękawice z jednym palcem i koszulę na guziki, które musi samo sobie rozpiąć. - Takie warsztaty naprawdę działają. Powiem więcej - przydałyby się także dorosłym - mówi psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska.

Zobaczcie, jak jeszcze można oswoić dziecko z niepełnosprawnością:

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza