Jak uniknąć krzyku, złości i płaczu dziecka? Włącz w życie te zasady Montessori

2022-06-09 12:08

Krzyk dziecka, bo ubranie, które ma założyć, mu nie odpowiada? Płacz, gdy przygotowałaś obiad, którego za nic nie chce spróbować? Marudzenie w sklepie, że nie chcesz kupić nowej zabawki? Brzmi znajomo? Jeżeli szukasz rozwiązań powyższych sytuacji, sprawdź, jak włączenie w codzienne życie zasad Montessori, może pomóc tobie i twojemu dziecku.

Jak uniknąć krzyku, złości i płaczu dziecka? Włącz w życie zasady Montessori
Autor: Getty Images Jak uniknąć krzyku, złości i płaczu dziecka?

Metoda Montessori to pozwolenie dziecku na dokonywanie wyborów, sięganie po to, co w danej chwili go interesuje, zdobywanie doświadczeń w swoim własnym czasie i według własnych potrzeb. Oczywiście, nie oznacza to, że mamy pozwolić dziecku na wszystko. Nie mniej, metoda Montessori na piedestale stawia dziecko i jego potrzeby.

Dzięki prostym zasadom możemy poprawić relacje ze swoim przedszkolakiem. Sprawić, że wychowanie go będzie przebiegało w harmonii z jego potrzebami i zainteresowaniami. Przekłada się to na lepsze zrozumienie drugiej strony i mniejszej ilości napadów złości, wybrzydzania przy jedzeniu i płaczu.

Sprawdź w galerii zasady Montessori, które ci w tym pomogą.

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza