Jak wychować ZARADNE DZIECKO? [FILM]

2014-06-06 14:32

Dzieci od małego powinny być przyzwyczajane do wykonywania obowiązków domowych. Nauczenie ich tego nie jest jednak takie proste. Warto w to włożyć trochę trudu, żeby wychować zaradne dziecko. Jak to zrobić?

Sprzątanie mieszkania
Autor: mjakmama24.pl Wychowanie zaradnego dziecka nie jest trudne - trzeba po prostu od małego przyzwyczajać je do wykonywania obowiązków domowych.

Wychowanie zaradnego dziecka nie jest trudne - trzeba po prostu od małego przyzwyczajać je do wykonywania obowiązków domowych. Najlepiej jest zacząć od tych najprostszych, żeby się szybko nie zniechęciło.

- Wychodzę z założenia, że jeśli dziecko jest w stanie pobawić się lalką, to będzie również w stanie odłożyć ją na miejsce. Powinno umieć po sobie sprzątać - mówi psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba.

Aby wychować zaradne dziecko, nie wolno mu służyć. Trzeba je wdrażać w kolejne obowiązki domowe, nie obawiając się, że się ukłuje igłą czy że przypali obiad. - To chyba najgorsza rzecz, jaką mogą zrobić rodzice: wyręczać dziecko we wszystkim. Często jest to po prostu łatwiejsze, ale z pewnością to nie jest dobry pomysł - mówi muzyk Marek Kościkiewicz.

Jakie są inne sposoby na wychowanie zaradnego dziecka? Zobaczcie, co radzą Paulina Młynarska i Marek Kościkiewicz:

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza