Czy karanie służy dzieciom?

2014-02-18 14:43

Kiedy tłumaczenia nie przynoszą spodziewanego efektu, wielu rodziców decyduje się na ukaranie swojego dziecka. Czy to dobra metoda wychowawcza?

karanie dziecka
Autor: mjakmama24.pl

Zakaz oglądania telewizji, szlaban na wyjścia i zabawy z kolegami to tylko niektóre rodzaje kar stosowanych najczęściej przez rodziców. Rodzice często myślą, że to jedyna metoda, aby dobrze wychować dziecko. Tymczasem, wielu psychologów i pedagogów dowiodło, że stosowanie kar może spowodować wystąpienie szeregu niepożądanych konsekwencji.

O tym, że dziecko musi znać przede wszystkim zasady i normy, a także o tym czym jest kara a czym konsekwencja negatywna opowiadają goście programu Dzień Dobry TVN.Posłuchajcie:

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza