SPORT DLA DZIECI: co czwarte dziecko nie ma możliwości uprawiania sportu [FILM]

2014-09-23 11:22

Sport dla wielu dzieci wcale nie jest łatwo dostępny. Okazuje się bowiem, że dzieci z małych miejscowości nie mają warunków do uprawiania sportów. Brakuje hal i boisk sportowych.

SPORT DLA DZIECI: co czwarte dziecko nie ma możliwości uprawiania sportu [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci z małych miejscowości nie mają warunków do uprawiania sportów

Ministerstwo Sportu i Turystyki alarmuje, że coraz mniej dzieci uprawia sporty, a coraz więcej cierpi na nadwagę. Okazuje się jednak, że nie wszystkie dzieci mają możliwość uprawiania sportów. Problem ten dotyczy szczególnie dzieci z małych miejscowości.

SPORT DLA DZIECI: zaledwie co piąty gimnazjalista uprawia sport godzinę dziennie >>

W małych miejscowościach brakuje hal i boisk sportowych, które są niezbędne do rozwoju sportu młodzieżowego w Polsce. Teraz w promocję sportu zaangażowała się firma Orange, która stworzyła Kluby Sportowe Orange, czyli program, który jest skierowany do dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Sport dla dzieci będzie łatwo dostępny?

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Jerzy Dudek stwierdził, że projekty typu Kluby Sportowe Orange otworzą możliwości rozwoju dzieciom i młodzieży. Umożliwienie im uprawiania sportu zmobilizuje je do aktywności fizycznej.

Co ciekawe, były piłkarz prowadzi ośrodek Akademia Sportu Proges w Krakowie. Trenuje tam już ponad 300 uczniów w wieku od 6 do 15 lat. Dzieci mogą grać w piłkę nożną, tenisa stołowego oraz mogą pływać.

SPORT DLA DZIECI: coraz mniej dzieci trenuje żużel [FILM] >>

– Tego typu projekty trzeba wspierać i myślę, że one w przyszłości będą bardzo mocno procentowały. Będziemy mieli po prostu bardzo aktywne i zgrane społeczeństwo. Podejrzewam, że nie wszyscy będą zawodowo uprawiali jakiś sport, ale wielu przeżyje fajną przygodę swojego życia – powiedział Jerzy Dudek, ekspert programu Kluby Sportowe Orange, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.

materiały prasowe Newseria