WYCHOWANIE DZIECKA: 9 ważnych zasad, które każdy ojciec powinien wpoić swojej córce

2014-08-20 14:47 Kinga Molenda
A: 9 ważnych lekcji, które każdy ojciec powinien dać swojej córce, tata, córka
Autor: thinkstockphotos.com

Rola ojca w życiu każdej dziewczynki jest niezwykle ważna. To pierwszy mężczyzna, który staje się dla niej całym światem i męskim wzorem. Właśnie dlatego każdy tata powinien zadbać o odpowiedni rozwój swojej córki. Oto 9 ważnych lekcji, które ojcowie powinni dać swoim córkom!

Każdy ojciec odgrywa wyjątkową rolę w życiu córki. W jej oczach jest jak superman - wyjątkowy, zdolny, silny, jedyny. Staje się autorytetem i męskim wzorem, którego potem często kobiety poszukują w swoich partnerach. Właśnie dlatego na ojcach spoczywa ogromna odpowiedzialność - mają obowiązek nauczyć swoje córki odpowiednich postaw życiowych, pewności siebie i siły.

Oto zasady, które każdy ojciec powinien przekazać swojej córce, aby ta w przyszłości była szczęśliwą i spełnioną kobietą!

TACIERZYŃSTWO coraz bardziej modne. Młodzi ojcowie chętnie angażują się w wychowanie dzieci >>

Wychowanie dziecka: 9 lekcji, które każdy ojciec powinien dać swojej córce

1. Jest wyjątkowa

Każdy człowiek jest wyjątkowy ze względu na charakter. Najistotniejsze jest to, żeby uświadomić sobie ten fakt. Ojciec ma pomóc córce odnaleźć swoją tożsamość w życiu i pomóc zrozumieć, że jest wyjątkowa i jedyna. Dobry ojciec powinien kochać i akceptować córkę taką, jaka ona jest. Czysta miłość rodzicielska uczy też dzieci kochać same siebie, innych i pomaga im zdobyć odpowiednie wartości oraz wizję świata.

2. Zasługuje na to, co najlepsze w życiu

Z pewnością każdy ojciec wie, że jego mała księżniczka zasługuje na to, co najlepsze na świecie. Zawsze stara się zwiększyć jej samoocenę i przekonać ją, by uwierzyła, że zasługuje na szacunek, miłość i uznanie. Ponadto, ojciec powinien nauczyć córkę, że powinna doceniać chwilę obecną, która jest pełna cudownych rzeczy.

Z pewnością chcesz, żeby twoja córka była szczęśliwa, naucz ją więc, że nie może zwracać uwagi na to, co myślą o niej inni ludzie.

3. Nie może bać się porażek

Ojcowie powinni też uczyć swoje córki, że są one na tyle silne, by żyć i pokonywać trudności. Musisz nauczyć ją wiary w jej umiejętności i nielękania się porażek. Naucz ją, że w jej życiu nie zabraknie wzlotów i upadków, ale nie może się poddawać i hamować swoich starań przez strach. Jesteś dla niej autorytetem, dlatego naucz ją siły fizycznej i psychicznej.

4. Nie może ukrywać swoich uczuć

Nie jest łatwo mówić o tym, co naprawdę się myśli i czuje. Dziewczynki są zazwyczaj delikatne i nieśmiałe, boją się rozczarować innych czy ich ranić. Dlatego ojcowie powinni pomóc córkom pozbyć się wahania. Naucz swoją pociechę śmiałego wyrażania swoich opinii i myśli.

5. Powinna być zdyscyplinowana

Samodyscyplina jest jedną z najważniejszych i najbardziej przydatnych umiejętności. Oznacza samokontrolę, która jest oznaką wewnętrznej siły. Dzięki niej można mieć większą kontrolę nad własnym życiem. Pozwala na uniknięcie wielu porażek i rozczarowań.

6. Powinna mocno stąpać po ziemi

Każdy ojciec powinien nauczyć swoją córkę obrony siebie i ludzi, którzych kocha oraz darzy szacunkiem. Życie jest nieprzewidywalne i pełne konfliktowych sytuacji. Kobiety często uważają, że lepiej trzymać język za zębami, ale czasem trzeba się postawić za wszelką cenę. Niech twoja mała księżniczka twardo stąpa po ziemi i niech będzie konkretna oraz stanowcza.

Jak ważne jest mówienie KOMPLEMENTÓW córce? [ZOBACZ FILM] >>

7. Powinna być samowystarczalna

Ta lekcja ma być jedną z najważniejszych. Twoja córka powinna zdawać sobie sprawę, że nie może być zależna od innego człowieka. Ojciec zazwyczaj pomaga, ale nie powinien zachowywać się jak bankomat za każdym razem, gdy jego pociecha ma problemy. Musisz więc nauczyć swoją córkę, by stała się niezależna finansowo i samodzielna. Nie chcesz przecież, by kiedykolwiek była zależna od pieniędzy innego mężczyzny.

Naucz też swoją córkę oszczędzania i mądrego wydawania pieniędzy.

8. Musi wierzyć w siebie

Pewność siebie jest jak paszport do zdrowia i szczęścia w życiu społecznym. To podstawa dobrego samopoczucia i klucz do sukcesu w przyszłości. Każdy ojciec powinien powiedzieć córce, że jest najpiękniejszą i najbardziej inteligentną kobietą na świecie. Wzmocni to jej zaufanie i sprawi, że osiągnie sukcesy w wielu dziedzinach życia. W końcu każda kobieta chce być kochana i doceniana, zwłaszcza przez najdroższe i najbliższe jej sercu osoby. Niech twoja córka stanie się pewna siebie, a na pewno będziesz z niej dumny!

9. Prawdziwa miłość jest bezwarunkowa

Każdy ojciec z pewnością wie, czym jest prawdziwa, bezwarunkowa miłość. W końcu kocha swoją żonę, mamę, córki i siostry. Teraz ma obowiązek nauczyć córkę, czym jest prawdziwa miłość. Będzie tworzyć wizję bezwarunkowego uczucia w jej umyśle. W ten sposób wzbogaci jej wewnętrzny, duchowy świat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE