Wychowawcze białe kłamstwa, które ułatwiają bycie mamą

2022-02-15 13:51

"Nie wolno kłamać". To powtarzamy naszym dzieciom. Ale delikatne mijanie się z prawdą, albo ubarwianie rzeczywistości pomaga czasem w wychowaniu dzieci. Poznaj białe kłamstewka, które są rodzicielskimi hackami.

Tajemnice mamy
Autor: Getty Images Mama szepcze do ucha dziewczynce

Kiedy ostatnio okłamałaś swoje dziecko? Jeżeli nie okłamałaś, to znaczy, że twoje dziecko jest supergrzeczne, albo jeszcze nie rozumie co się do niego mówi.

A jeżeli oszukałaś te, to nie przejmuj się, rodzice często uciekają się do kłamstewek, aby zyskać trochę spokoju, powstrzymać dziecko od robienia głupot, lub przekonać je do wykonania obowiązków domowych.

ZOBACZ TEŻ: Czy można kłamać przy dziecku? Kiedy najczęściej kłamiemy?

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Niektórzy rodzice w internecie chętnie dzielą się swoimi kłamstewkami, tak aby inni rodzice mogli z nich skorzystać. Co najmniej kilka z nich nasze redakcyjne mamy znały z własnego doświadczenia, a parę innych kusi nas aby zastosować je od razu. 

W galerii poniżej znajdziecie najciekawsze wychowawcze kłamstwa, które ułatwiają rodzicielstwo.

ZOBACZ TEŻ: Co robić kiedy dziecko kłamie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza