Aniołek na choinkę: jak zrobić aniołka na choinkę? [PORADNIK KROK PO KROKU]

2015-10-15 13:17 Karolina Szajkowska

Jeżeli chcesz oryginalnie przystroić swoje drzewko mamy propozycje dla Ciebie. Aniołek na choinkę to przepiękna ozdoba do wykonania samemu w domu. Nie wymaga dużego nakładu pracy oraz stanowi niepowtarzalną dekorację.

Aniołek na choinkę będzie idealną ozdobą do twojego domu. Nie wymaga dużo pracy, a prezentuje się świetnie. Zaproś do wykonywania ozdoby swoich bliskich. Wspólnie spędzicie czas, a w święta z przyjemnością będziecie patrzeć na drzewko ozdobione ręcznie wykonanymi dekoracjami.

>> Czytaj także: Ozdoby świąteczne: jak udekorować na święta pokój dziecka? [11 propozycji] >>

Aniołek na choinkę: aniołek na Boże Narodzenie

Tradycja przystrajania choinki na święta pochodzi z Alzacji. Na początku dekorowano je tylko jabłkami, co miało nawiązywać do rajskiego drzewa. Obyczaj ten naśladował Marcin Luter, który był zwolennikiem spędzania świąt w gronie najbliższych, w zaciszu domowym. Wprowadził on tę tradycję do protestanckich Niemiec.

Na przełomie XVIII i XIX wieku zwyczaje choinkowe przybyły do Polski. Na drzewku wieszano różne ozdoby od bombek, przez dzwonki oraz gwiazdy, aż po lampki i łańcuchy. Przystrajanie choinki aniołkami ma swoje oddzielne znaczenie. Zadaniem aniołów jest opieka nad wszystkimi domownikami.

>> Czytaj także: Kopalnia pomysłów na DEKORACJE ŚWIĄTECZNE, czyli w co ubrać w tym roku choinkę? >>

 

Aniołek na choinkę: jak zrobić?

Materiały:

  • brystol
  • listwa z balsy
  • szpilki
  • piłka włoskowa
  • nożyk introligatorski
  • papier ścierny
  • folia samoprzylepna
  • sznurek lub tasiemka

Aby sprawdzić, jak wykonać krok po kroku aniołka na choinkę zajrzyj do naszej galerii.

>> Czytaj także: Kartki świąteczne ręcznie robione: jak zrobić kartkę świąteczną z dzieckiem? [Tutorial krok po kroku] >>

Aniołek na choinkę: z papieru, makaronu, masy solnej

Aniołka na choinkę można wykonywać na różne sposoby. Najwygodniejszym materiałem na pewno jest papier, ponieważ każdy z nas ma go w domu. Można również zrobić aniołka z makaronu. Wystarczy zaopatrzyć się w makarony o różnych kształtach oraz coś imitującego główkę. Najtrwalszy będzie jednak wyrób z masy solnej. Taka ozdoba posłuży ci na pewno przez lata. Po dokładnym wysuszeniu możesz ozdobić aniołka, a następnie spryskać go lakierem bezbarwnym, aby żaden element się nie uszkodził.

>> Czytaj także: BOŻE NARODZENIE w CIĄŻY: 7 rad, dzięki którym poradzisz sobie z organizacją świąt >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE