Gwiazdka na choinkę: jak zrobić gwiazdkę na choinkę? [PORADNIK KROK PO KROKU]

2015-10-14 15:10 Karolina Szajkowska
Ozdoby świąteczne
Autor: thinkstockphotos.com Gwiazdkę na choinkę najłatwiej zrobić z tasiemek.

Jak zrobić gwiazdkę na choinkę, która jest najpopularniejszym symbolem Bożego Narodzenia? Reprezntuje ona gwiazdę betlejemską, za którą podążali Trzej Królowie. Chcesz wykonać gwiazdkę na choinkę samodzielnie? Zapraszamy do przeczytania poradnika krok po kroku jak wykonać taką dekoracje.

Tradycją już jest wieszanie gwiazdki na czubku choinki. Nie jest powiedziane jednak, że nie wolno też zawiesić takich ozdób zamiast bombek. Poniżej przedstawiamy jak wykonać gwiazdkę na choinkę metodą paskową.

Czytaj także: Choinka z makaronu: jak zrobić choinkę z makaronu? Zrób to sam, krok po kroku [WIDEO]

Gwiazdka na choinkę: jak zrobić?

Materiały:

  • kolorowa wstążka
  • nożyczki
  • linijka

Wykonanie:

1. Mierzymy szerokość wstążki i mnożymy ją przez 25. To będzie dlugość każdego z czterech pasków potrzebnych do zrobienia gwiazdki.

2. Od końca każdego z przygotowanych pasków odmierzamy odcinek o długości dwóch szerokości wstążki.

3. Wszystkie paski wstążki składamy tak, że odmierzony odcinek pozostaje wolny i układamy paski krótszymi końcami do góry. Następnie przystępujemy do składania gwiazdki.

Czytaj także: Święta Bożego Narodzenia, czyli zanim zaświeci pierwsza gwiazdka

 

Gwiazdka na choinkę z origami

Gwiazdkę na choinkę możesz wykonać również metodą origami. Jest to tzw. gwiazda morawska. Symbolizuje ona gwiazdę betlejemską. Możesz wykonać taką dekorację jako ozdobę na choinkę lub dekorację prezentu świątecznego.

Czytaj także: Kolędy na święta do pobrania: 5 najsłynniejszych kolęd na święta [PDF]

Gwiazdka na choinkę: z papieru, pasków, szydełkowa

Dekorację możesz wykonać z różnego rodzaju materiału.

  • Szydełkowa - jeżeli zależy ci na wytrzymałości i chcesz, aby ozdoba posłużyła na lata oraz posiadasz zdolności manualne, wybierz opcję szydełkową. Tak wykonywana gwiazdka na pewno zajmie sporo czasu, ale efekt końcowy będzie przepiękny.
  • Z papieru - zrobienie tej ozdoby z papieru będzie bardziej przystępne dla większości z nas, w końcu w każdym domu znajdzie się jakaś kartka papieru.
  • Z pasków - natomiast metoda pasków jest chyba jedną z najprostszych. Wystarczy wyciąć odpowiedniej długości paski oraz postępować według podanego schematu.

Aby choinka była ciekawsza oraz urozmaicona możesz stworzyć ozdoby każdą metodą i zawiesić je na drzewku.

Czytaj także: PREZENTY dozowane: jak uniknąć przesadnego obdarowywania dziecka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE