Jak narysować ptaszka? Przykładowy rysunek ptaka

2018-06-13 16:19 redakcja
jak narysować ptaszka
Autor: Redakcja

Jak narysować ptaszka? Możemy być pewni, że dziecko prędzej czy później zada nam to pytanie, ponieważ ptaszek to jedno z wdzięczniejszych stworzeń, które najmłodsi pragną rysować, obok pieska czy kotka. Zobacz jak narysować ptaszka krok po kroku i ciesz się czasem spędzonym z dzieckiem.

Dzieci uwielbiają rysować zwierzątka. Oprócz pieska czy kotka to najchętniej wybierany przez najmłodszych motyw. Narysowanie ptaszka jest bardzo proste – z pomocą naszego poradnika, jak narysować ptaszka krok po kroku, zachęcisz dziecko do kreatywnych poszukiwań i tworzenia różnych, niekiedy rajskich, ptaków. Wspólne rysowanie stwarza świetną okazję do nauki gatunków ptaków lub angielskich słówek określających zwierzaki. 

Zobacz:

Jak narysować ptaszka krok po kroku

Jak narysować ptaszka – krok 1

Ptaszka szkicuje się niezwykle łatwo – wystarczą jedynie cztery kroki, aby stworzyć go na kartce papieru.

Na początku należy zacząć od narysowania trzech kształtów – najpierw rysujemy koło, a następnie odchodzące od niego dwie bryły, które stanowić będą tułów i skrzydła.

ptaszek 1
Autor: Redakcja

Jak narysować ptaszka – krok 2

Czas dorysować detale – dziób i ptasi ogon. Dziób rysujemy w 1/3 wysokości głowy ptaszka. Niepotrzebne linie ścieramy gumką.

ptaszek 2
Autor: Redakcja

Jak narysować ptaszka – krok 3

W następnym kroku dorysowujemy oko ptaszka oraz łapkę. Ta ostatnia może sprawić dobre problemy podczas rysowania, ale spróbujcie odwzorować ją zgodnie z naszym rysunkiem pomocniczym.

ptaszek 3
Autor: Redakcja

Jak narysować ptaszka – krok 4

W końcowym etapie przychodzi czas na dopracowanie rysunku. Zamalowujemy oczko ptaszka i dorysowujemy drugą łapkę. Następnie nadajemy piórkom naturalną linię, dorysowując kilka kresek na skrzydłach oraz sterówkach (ogonek ptaka).

Teraz możesz wspólnie z pociechą pokolorować ptaszka. Warto, aby dziecko pod twoim okiem odwzorowywało faktyczne kolory ptaków, zamiast kolorować według swojej fantazji – pomoże mu to w nauce i rozpoznawaniu gatunków poszczególnych ptaków.

ptaszek 4
Autor: Redakcja

Jak narysować ptaszka? PDF do druku

Jak narysować ptaszka – pobierz i wydrukuj bezpłatnie plik w PDF

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE