Lizaki na walentynki: jak zrobić lizaki w kształcie serduszek?

2021-01-20 11:11 Agata Nowicka
Lizaki na walentynki: jak zrobić lizaki w kształcie serduszek?
Autor: Getty images Jak zrobić lizaki w kształcie serduszek?

Wspólne przygotowywanie lizaków to świetny pomysł na zabawę w gotowanie z dzieckiem. Możliwość samodzielnego zrobienia własnych lizaków to dla dziecka wspaniała zabawa. Wypróbujcie nasz przepis na lizaki na walentynki.

Robienie kolorowych, słodkich lizaków to dobry pomysł na walentynkową zabawę dla dziecka. Lizaki serduszka można dołączyć do życzeń walentynkowych. Oto przepis na lizaki na walentynki:

  • szklanka cukru
  • 70 ml syropu owocowego (np. truskawkowego, malinowego)
  • 40 ml wody

Składniki włóż do garnka, gotuj na średnim ogniu, aż cukier się rozpuści i skarmelizuje. Nie mieszaj, bo powstaną grudki. Uważaj, by masa się nie przypaliła – lizaki będą wtedy gorzkie. Masą wypełnij specjalne silikonowe foremki do lizaków (z miejscami na patyczki) lub, jeśli nie masz formy, rób z masy kleksy na folię aluminiową – wtedy jednak lizaki nie będą miały kształtu serduszek.

W lizaki wetknijcie patyczki. Odstaw lizaki do zastygnięcia na 3 godziny. Przed podaniem możesz je włożyć na krótko do lodówki. Lizaki zapakujcie w przezroczystą folię i zawiążcie kokardki z wstążki.

Czytaj również: Dania na walentynki: 5 propozycji na walentynkową kolację z ukochanym

Walentynkowe życzenia dla dzieci - skorzystaj z naszych gotowych propozycji

Drobiazgi na walentynki: jaki miły gadżet wybrać na walentynki? [10 propozycji]

www.dlarodzinki.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE