Jak narysować ptaszka? Przykładowy rysunek ptaka

2018-06-13 16:19

Jak narysować ptaszka? Możemy być pewni, że dziecko prędzej czy później zada nam to pytanie, ponieważ ptaszek to jedno z wdzięczniejszych stworzeń, które najmłodsi pragną rysować, obok pieska czy kotka. Zobacz jak narysować ptaszka krok po kroku i ciesz się czasem spędzonym z dzieckiem.

jak narysować ptaszka
Autor: Redakcja

Spis treści

  1. Jak narysować ptaszka krok po kroku
  2. Jak narysować ptaszka – krok 1
  3. Jak narysować ptaszka – krok 2
  4. Jak narysować ptaszka – krok 3
  5. Jak narysować ptaszka – krok 4
  6. Jak narysować ptaszka? PDF do druku

Dzieci uwielbiają rysować zwierzątka. Oprócz pieska czy kotka to najchętniej wybierany przez najmłodszych motyw. Narysowanie ptaszka jest bardzo proste – z pomocą naszego poradnika, jak narysować ptaszka krok po kroku, zachęcisz dziecko do kreatywnych poszukiwań i tworzenia różnych, niekiedy rajskich, ptaków. Wspólne rysowanie stwarza świetną okazję do nauki gatunków ptaków lub angielskich słówek określających zwierzaki. 

Zobacz:

Jak narysować ptaszka krok po kroku

Jak narysować ptaszka – krok 1

Ptaszka szkicuje się niezwykle łatwo – wystarczą jedynie cztery kroki, aby stworzyć go na kartce papieru.

Na początku należy zacząć od narysowania trzech kształtów – najpierw rysujemy koło, a następnie odchodzące od niego dwie bryły, które stanowić będą tułów i skrzydła.

ptaszek 1
Autor: Redakcja

Jak narysować ptaszka – krok 2

Czas dorysować detale – dziób i ptasi ogon. Dziób rysujemy w 1/3 wysokości głowy ptaszka. Niepotrzebne linie ścieramy gumką.

ptaszek 2
Autor: Redakcja

Jak narysować ptaszka – krok 3

W następnym kroku dorysowujemy oko ptaszka oraz łapkę. Ta ostatnia może sprawić dobre problemy podczas rysowania, ale spróbujcie odwzorować ją zgodnie z naszym rysunkiem pomocniczym.

ptaszek 3
Autor: Redakcja

Jak narysować ptaszka – krok 4

W końcowym etapie przychodzi czas na dopracowanie rysunku. Zamalowujemy oczko ptaszka i dorysowujemy drugą łapkę. Następnie nadajemy piórkom naturalną linię, dorysowując kilka kresek na skrzydłach oraz sterówkach (ogonek ptaka).

Teraz możesz wspólnie z pociechą pokolorować ptaszka. Warto, aby dziecko pod twoim okiem odwzorowywało faktyczne kolory ptaków, zamiast kolorować według swojej fantazji – pomoże mu to w nauce i rozpoznawaniu gatunków poszczególnych ptaków.

ptaszek 4
Autor: Redakcja

Jak narysować ptaszka? PDF do druku

Jak narysować ptaszka – pobierz i wydrukuj bezpłatnie plik w PDF

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza