Jak narysować włosy? Przykładowy rysunek włosów

2018-06-13 13:37

Jak narysować włosy? Nie jest to proste, ponieważ ani portret, ani rysunek sylwetki nie będą prezentowały się dobrze bez prawidłowego naszkicowania włosów. Bujne, kręcone, proste, damskie czy męskie – zobacz, jak narysować włosy krok po kroku i skorzystaj z naszego poradnika przy wspólnym rysowaniu z dzieckiem.

jak narysować włosy
Autor: Redakcja

Spis treści

  1. Jak narysować włosy krok po korku
  2. Jak narysować włosy chłopca - krok 1
  3. Jak narysować włosy chłopca - krok 2
  4. Jak narysować włosy chłopca - krok 3
  5. Jak narysować włosy dziewczynki – krok 1
  6. Jak narysować włosy dziewczynki - krok 2
  7. Jak narysować włosy dziewczynki - krok 3
  8. Jak narysować włosy? PDF do druku

Jak narysować włosy? Rysowanie zarówno damskich, jak i męskich włosów może sprawić spore problemy, dlatego warto skorzystać z gotowych szablonów. Podczas wspólnego rysowania z dzieckiem otwórz nasz poradnik i przekonaj się, że poradzicie sobie z narysowaniem każdej fryzury! Znając podstawy, będzie można z czasem nauczyć się cieniowania włosów, co pozwoli uzyskać trójwymiarowy efekt.

Rysowanie włosów z dzieckiem może stanowić świetny pretekst do rozmowy na temat anatomii człowieka i dzielących ludzi cech fizycznych. Spróbujcie najpierw wspólnie narysować włosy chłopczyka, a potem naszkicować fryzurę dziewczynki. Zanim przystąpicie do wspólnej zabawy, warto przypomnieć sobie, jak narysować twarz.

Zobacz też:

Jak narysować usta?

Jak narysować nos?

Jak narysować portret?

Jak narysować włosy krok po korku

Jak narysować włosy chłopca - krok 1

Na kartce papieru naszkicuj owal twarzy. Na czubku głowy narysuj podstawę włosów przypominającą kształtem półksiężyc. 

włosy 1
Autor: Redakcja

Jak narysować włosy chłopca - krok 2

W następnym kroku postaraj się narysować nieregularną grzywkę (włosy będą wyglądały wtedy naturalniej). Linię oddzielającą grzywkę od czubka głowy zetrzyj gumką. 

włosy 2
Autor: Redakcja

Jak narysować włosy chłopca - krok 3

Teraz – gdy mamy już narysowaną podstawę włosów chłopca – możemy zacząć rysować linie, które dodadzą rysunkowi naturalności. Fale i linie ułożenia włosów zaznaczamy kilkoma nieregularnymi kreskami. Na czubku możemy dorysować zabawnie stojące włosy. Na koniec zostaje już najbardziej lubiana przez dzieci część, czyli kolorowanie. 

włosy 3
Autor: Redakcja

Jak narysować włosy dziewczynki – krok 1

Włosy dziewczynki wymagają trochę większego zaangażowania, dlatego warto na początku przećwiczyć szkicowanie chłopięcej fryzury. Dłuższe, sięgające nieco za ramiona, włosy rysujemy jednak w podobny sposób – najpierw zarysowujemy twarz, a następnie kreślimy podobny, przypominający półksiężyc kształt, tylko nieco bardziej wydłużony. Co istotne – kształt pozostawiamy otwarty przy linii twarzy. 

włosy 4
Autor: Redakcja

Jak narysować włosy dziewczynki - krok 2

Do powstałej linii włosów możemy dorysować grzywkę oraz drugą część włosów znajdujących się po drugiej stronie. Warto zakończyć je nieregularną linią, dzięki czemu uzyskamy efekt naturalności i fryzury „czesanej wiatrem”.

włosy 5
Autor: Redakcja

Jak narysować włosy dziewczynki - krok 3

Powstały rysunek wymaga podkreślenia fal i zarysowania linii włosów, dlatego wzdłuż grzywki i kosmyków rysujemy nieregularne linie. Teraz wystarczy już jedynie wybrać odpowiedni odcień włosów.

włosy 6
Autor: Redakcja

Jak narysować włosy? PDF do druku

Jak narysować włosy – pobierz i wydrukuj bezpłatnie plik w PDF

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza