Jak zrobić slime z pianki do golenia? 5 prostych kroków

2021-04-12 14:49

Slime to uwielbiana przez wszystkie dzieci zabawka, która potrafi zająć je na długi czas. Aby ją zrobić, wystarczy przygotować piankę do golenia oraz przeźroczysty klej biurowy. Całe wykonanie kolorowych glutków zajmie ci tylko kilkanaście minut! Zobacz naszą instrukcję, jak zrobić slime z pianki do golenia w kilku prostych krokach!

O tym, jak zrobić slime krok po kroku, dowiesz się z naszej galerii. Już samo jego wykonanie to doskonała zabawa dla dzieci, które w jej trakcie bezkarnie mogą się brudzić i eksperymentować. Zachęć swoje pociechy, by same wymyśliły kolory tworzonych slimów, wybrały dodatki do nich, a później wykorzystały je w zabawach. 

Jak wykorzystać slime w zabawach? 

Ciągnące się glutki możecie użyć na wiele sposobów. Twoje dzieci z pewnością znajdą dla nich bardzo wiele różnych i często zaskakujących zastosowań. Ty natomiast możesz zaproponować im następujące zabawy: 

  1. Obrazy na szkle - zabawa ta będzie odbywała się na lustrze lub szybie (idealnie sprawdzi się do tego okno balkonowe). Wykorzystajcie do niej kolorowe slimy i twórzcie z nich obrazki. Im więcej ich będzie, tym lepiej. Na koniec - urządźcie z dziećmi zabawę w aukcję obrazów. Rodzice będą kupować dzieła sztuki swoich pociech np. za cukierki. 
  2. Pełna lada - zaproście dzieci do zabawy w cukiernię. Na początek za pomocą foremek do babeczek, foremek do piaskownicy lub innych, które macie w domu stwórzcie różne wypieki. Następnie przygotujcie kolorowe posypki: cekiny, koraliki, piankowe kulki, którymi ozdobicie swoje ciasta i ciasteczka. Ustalcie ceny swoich wypieków i bawcie się w kupowanie i sprzedawanie. 
  3. Malowanie slimem - stwórzcie razem glutkowy obraz. Znajdzie równą, płaską powierzchnię (np. drzwi wejściowe do domu, drzwi szafy, tablicę do pisania itp.), na której za pomocą taśmy malarskiej stworzycie ramy obrazu. Następnie przygotujcie kilkanaście glutkowych kulek. Ustawcie się w kolejce i wykonujcie po jednym rzucie slimem do ramki. Stwórzcie razem rodzinny obraz o wybranej tematyce lub po prostu abstrakcję. Glutki możecie odklejać i przyklejać wielokrotnie. 

Polecamy: Zabawki DIY - pomysły na zabawki z recyklingu

M jak Mama - Jak ćwiczyć sprawność małych rączek?