Jak zrobić wiatraczek? Najszybszy sposób w kilku prostych krokach

2021-08-02 14:35

Jak wykonać z dzieckiem wiatraczek? Mamy na to swój sprawdzony sposób! W kilku prostych krokach pokażemy ci, jak od A do Z go zrobić. Każdy krok dokładnie pokazujemy na naszych zdjęciach instruktażowych w dołączonej galerii.

Dzieci bardzo lubią wiatraczki i znajdują dla nich wiele zastosowań. Lubią obserwować, jak wiatr porusza ich ramionami, dlatego bardzo często przytwierdzają je sobie do rowerków lub wbijają w doniczki w ogrodzie lub na balkonie. Oczywiście można za niewielkie pieniądze kupić w sklepie gotowe wiatraczki, ale większą frajdą dla dziecka będzie przygotowanie wiatraczka razem z rodzicem! To super kreatywna zabawa, która uczy precyzji oraz zachęca malucha do eksperymentowania!

Polecamy: Jak zrobić bańki mydlane? Przepis na bańki mydlane, które nie pękają

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Jak zrobić wiatraczek - kilka przydatnych wskazówek na start!

Najprostszy wiatraczek możecie wykonać po prostu z papieru, niestety podczas deszczu będzie on nietrwały. Dlatego warto już na starcie pomyśleć o zastąpieniu go cienkim plastikiem - najlepiej z odzysku. Rozejrzyjcie się po domu, z pewnością znajdziecie w nim jakieś kawałki plastiku np. z opakowań po zabawkach. Wykorzystajcie je zamiast papieru.

Jeśli macie w domu laminarkę, możecie kolorową kartkę papieru zalaminować. Fajny efekt wyjdzie też, gdy zalaminujecie gazetę.

Papier możecie też zabezpieczyć taśmą samoprzylepną - będzie równie trwały jak po zalaminowaniu.

Szczegółową instrukcję, jak zrobić wiatraczek znajdziecie w naszej galerii otwarciowej. Dobrej zabawy!