Przepis na bańki mydlane. Jak zrobić trwałe bańki mydlane?

2019-12-27 12:59
Przepis na bańki mydlane
Autor: Getty Images

Sprzęt do baniek mydlanych można kupić, ale można też zrobić go samodzielne w domu. Problem leży w płynie: jak dobrać proporcje składników? Co dodać, żeby bańki chciały się robić i nie pękały? Znamy przepis na płyn, z którego bańki będą duże i mocne.

Puszczanie baniek mydlanych to zabawa, którą uwielbiają wszystkie dzieci. Zabawkę do puszczania baniek mydlanych wraz z płynem można kupić niemal w każdym kiosku i sklepie z zabawkami, ale można też zrobić je samodzielnie.

Co zrobić, aby bańki mydlane domowej roboty były kolorowe i trwałe? Przepis jest banalnie prosty.

Najpierw musimy zaopatrzyć się przyrząd do robienia baniek mydlanych. Można go kupić, albo samemu wykonać np. wyginając drucik w okrąg, przez który będziemy puszczać bańki. Najważniejszą rzeczą jest jednak mikstura czyli płyn do baniek.

Składniki:

  • 1 litr ciepłej wody

  • 30 ml płynu do mycia naczyń

  • 15 ml gliceryny (ew. łyżeczka cukru bądź cukru pudru)

Przygotowanie:

Do ciepłej wody wlej płyn do mycia naczyń oraz glicerynę, którą można kupić w aptece. Glicerynę, która nadaje trwałość bańkom, można zastąpić łyżeczką cukru albo cukru pudru. Potem wystarczy wszystkie składniki powoli wymieszać i już można puszczać kolorowe bańki mydlane!

Czytaj także: Zabawy ruchowe dla dzieci. Propozycje zabaw stymulujących rozwój dziecka

źródło: www.mowimyjak.se.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE