Najlepsza plaża nad Bałtykiem dla małych dzieci? Rodzice zachwycają się tą jedną

2024-07-09 10:49

Najlepsza plaża dla małego dziecka nad Bałtykiem? Oto przepis: płytka, ciepła woda, plac zabaw oraz punkt gastronomiczny na wyciągnięcie ręki. Czy istnieje taki ideał? Okazuje się, że tak! I to w samym Gdańsku. Rodzice zachwycają się nią i punktują jej zalety w mediach społecznościowych.

Najlepsza plaża nad Bałtykiem dla małych dzieci? Rodzice zachwycają się tą jedną
Autor: Instagram @dziecko_w_trojmiescie Najlepsza plaża nad Bałtykiem dla małych dzieci? Rodzice zachwycają się tą jedną

Nad Bałtykiem jest wiele plaż z płytką i ciepłą wodą – są zazwyczaj w miejscach, gdzie do morza wpadają małe, ciepłe, płytkie rzeczki. Większość z nich nie ma jednak udogodnień dla dzieci i często trudno do nich dotrzeć wózkiem. Poszukując idealnej plaży dla małych szkrabów natknęliśmy się w sieci na świetną polecajkę. Wydaje się, że jest to naprawdę plaża idealna, co potwierdza wielu rodziców w komentarzach. Gdzie się dokładnie znajduje i jak wygląda?

Jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV? Plac Zabaw odc. 11

Najlepsza plaża dla dzieci nad Morzem Bałtyckim

Idealna plaża dla małych dzieci nad Bałtykiem znajduje się w gdańskim Jelitkowie. Można do niej dotrzeć wejściem nr 63 lub 64. Znajduje się dokładnie w miejscu ujścia Potoku Oliwskiego. Na plaży wije się płytkie jego rozlewisko, w którym uwielbiają bawić się dzieci. Dużym plusem jest plac zabaw wykonany z kolorowego tworzywa, które nie nagrzewa się bardzo mocno. Rodzice cenią też tę miejscówkę za bliskość punktów gastronomicznych. Na instagramowym profilu @dziecko_w_trojmiescie pod postem polecającym tę plażę dzielą się swoimi wrażeniami na jej temat.

„Fantastyczna plaża z placem zabaw”.

„Moje ulubione miejsce na plażing z dziećmi”.

„Byliśmy. Świetna sprawa”.

„Najlepsze miejsce do plażowania z dziećmi. Płytka rzeczka, wypadająca do morza, plac zabaw i zaraz obok punkt gdzie można coś zjeść i odpocząć”

„Nasz punkt nr 1”.

„Znamy i w upalne dni uwielbiamy tę lokalizację”.

„Super, ty możesz siedzieć, dziecko pluska się w strumyku, nie wejdzie za głęboko, a i stopy z zimna nie odpadają” – piszą zachwyceni.

Warto też dodać, że dużym plusem tej miejscówki jest piękne zielone otoczenie, z którego wypływa potok. W upalne dni pod koronami drzew można znaleźć chłodne schronienie. Zobaczcie, jak fenomenalnie wygląda ta plaża z lotu ptaka.

Chcesz poznać więcej pięknych i czystych plaż idealnych dla rodzin z dziećmi. Zobacz koniecznie listę polskich plaż oznaczonych wyróżnieniem Błękitnej Flagi.