Jak zrobić ozdoby świąteczne z tektury? [GALERIA INSPIRACJI]

2021-11-26 12:29

Ozdoby świąteczne wcale nie muszą być kupione w sklepie. Możesz stworzyć je sama w domu za dużo niższą cenę. Robienie dekoracji wspólnie z rodziną będzie dobrym sposobem na spędzenie czasu razem, a dla dzieci świetną zabawę. Ozdoby z tektury to idealny pomysł na świąteczne dekoracje! Zobacz, jak zrobić ozdoby świąteczne z tektury.

Ozdoby choinkowe z tektury
Autor: Getty Images

Ozdoby świąteczne z tektury są bardzo proste w przygotowaniu. Potrzebny ci jedynie karton oraz kilka akcesorii, takich jak: nożyczki, ozdobny sznurek z rafii oraz gałązki wilkiny. Dekoracje będą się prezentowały oryginalnie w twoim domu. Co równie ważne - dzieci wykonają je z łatwością, a później z dumą będą patrzeć na choinkę. 

Spis treści

  1. Ozdoby z tektury zamiast bombek
  2. Dlaczego warto robić ozdoby świąteczne z tektury?
  3. Ozdoby z tektury - łatwe do wykonania dla dzieci
  4. Ozdoby świąteczne z tektury - GALERIA INSPIRACJI
Mjakmama rysuje: Jak narysować sanie Mikołaja?

Ozdoby z tektury zamiast bombek

Ozdoby z tektury będą świetną i oryginalną aranżacją drzewka, a każdy znajomy będzie pytał jak je zrobiliście. Dobrze wykonane i przechowywane ozdoby z tektury mogą ci posłużyć przez lata i wykorzystasz je również podczas kolejnych świąt.

Zobacz: Choinka z makaronu - jak ją wykonać krok po kroku?

Dlaczego warto robić ozdoby świąteczne z tektury?

Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, które przeznaczysz później np. na prezenty dla dzieci. Dekoracje wykonane samemu nie są wcale gorsze od tych sklepowych. Będa miały dla ciebie wartość sentymentalną i nadadzą charakteru wnętrzu.

Ozdoby z tektury to bardzo prosty sposób na udekorowanie mieszkania. W końcu każdy z nas ma w domu taki zbędny karton, który może wykorzystać do zrobienia dekoracji świątecznych, zamiast go wyrzucać. Do wykonania ich może użyć nawet rolki po zużytym papierze toaletowym, czy ręcznikach jednorazowych. 

Dowiedz się: Choinka - prawdziwa czy sztuczna. Jaka będzie bezpieczniejsza dla dziecka?

Tekturowe ozdoby są nie tylko ekologiczne i ekonomiczne w i tak nadszarpniętym budżecie domowym w grudniu. Są też przede wszystkim bezpieczne, dzieci z pewnością ich nie stłuką i się nie pokaleczą. 

Ozdoby z tektury - łatwe do wykonania dla dzieci

Najprostszym sposobem jest odrysowanie na tekturze kształtów np. za pomocą foremek do ciasteczek w kształcie - choinki, gwiazdki i innych motywów świątecznych. Wtedy na górze wystarczy tylko zrobić dziurkę dziurkaczem, przewlec wstążką. Kwestia ozdobienia to już inwencja twoja i twoich dzieci. 

Sprawdź: Bombki DIY krok po kroku

Ozdoby świąteczne z tektury - GALERIA INSPIRACJI

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza